Rajd Mazury-Podlasie: Odcinek 11. Strękowa Góra - Kurowo

Dodano 14 października 2012 przez aplikację Android
Rajd Mazury-Podlasie: Odcinek 11. Strękowa Góra - Kurowo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

14977
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 42,2 km
 • Czas trwania: 5 h 46 min
 • Średnia prędkość: 7,31 km/h
 • Przewyższenie: 69 m
 • Suma podejść: 1 049 m
 • Suma zejść: 1 034 m
 • Data: 30 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, podlaskie, Polska, podlaskie, Tykocin, Kurowo
93549
Pole namiotowe - Strękowa góra
Na terenie ośrodka jest dostęp do wody, można rozpalić ognisko i ewentualnie podłączyć się do prądu, znajduje się tu jeden z punktów IT z którego korzystaliśmy po drodze :)
Pole jest w pełni darmowe.
93550
Piach
Gdzieś w tych okolicach na około 500m mocno piaszczystej drogi, po której nie tak łatwo wcale przejechać
93551
Most
Chcieliśmy sobie nieco urozmaić drogę, więc zmieniliśmy na chwilę szlak z PSB na zielony, którym można również przedostać na drugą stronę Narwi jednak tuż po przejechaniu mostu, trzeba jechać na czuja :)
Przed wjazdem na most jest zakaz ruchu (pewnie z powodu możliwości zawalenia) ale jeżeli nie chcecie nadkładać drogi to trzeba przejechać :)
93552
Tykocin-zamek
Do Tykocina z miejscowości Zajki, prowadzi ładna asfaltowa droga, wzdłuż której idzie cały czas PSB. W Tykocinie m.in. warty zwiedzenia jest zamek, który jest w trakcie odbudowy, w nim poruszając się razem z przewodnikiem, poznamy mroczne tajemnice miasta oraz okolic.
Warty zobaczenia jest również rynek , którego zdjęcie znajdziecie pod trasą
93553
IMAG2734
93554
DSCF7623
93555
Zerwany most
Jedna z atrakcji turystycznych narwiańskiego parku narodowego - świetny widok na dolinę Narwi. Wszystkim, którzy maja możliwość radzę jednak jechać od drugiej strony, ponieważ na lewym brzegu ten szlak jest rzadko przecierany.
93556
Kurowo-pole namiotowe
Pole namiotowe w Kuroiwie należy do Narwiańskiego Parku Narodowego, koszt to 6zł/osoba, jednak obowiązują tu zniżki(na polu znajduje się jedynie dostęp do wody pitnej). Znajduje się tu główna siedziba NPN z ładnym pałacykiem ogrodem istnieje także tu możliwość postoju dla kajakarzy, ale trudno zlokalizować wpływ z rzeki, po więcej informacji zapraszam na główną stronę parku. Znajduje tu się także ciekawa ścieżka edukacyjna.
Nasza wyprawa zbliża się ku nieuniknionemu końcu, przedostatni dzień naszego rajdu przebiegł spokojnie, w pełni słonecznie przejechaliśmy kolejne 40 km. Dzisiejszy dzień oprócz Tykocina nie opiewał jakoś bardzo w ciekawostki, ale i takie dni się zdarzają :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.