Rajd Mazury-Podlasie: Odcinek 9. Sztabin-Goniądz

Dodano 14 października 2012 przez aplikację Android
Rajd Mazury-Podlasie: Odcinek 9. Sztabin-Goniądz
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

14985
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

88783
Droga
Od tego momentu zaczyna się fajna i spokojna trasa, pierwszy odcinek prowadzi asfaltem, a później drogą utwardzoną aż do mostku na Biebrzy, można tędy spokojnie jechać zero ludzi zero samochodów, dookoła bardzo ładne widoki.
88786
Droga
Jak widać nastąpiła zmiana drogi, jest fajnie bo mało piachu, tylko czasem są fragmenty z małymi wertepami porobionymi przez traktory.
88788
Krajobraz
Tak jak wcześniej pisałem, bardzo ładna trasa, dookoła łąki i obok Biebrza :)
88789
Mostek na Biebrzy
dookoła same pola, a tu nagle mostek - doskonałe miejsce by schować się przed deszczem, nam akurat udało się z tego skorzystać :)
88791
Skręt w prawo
To jest dosyć ważny punkt, tutaj czerwony szlak skręca w prawo, jednak przed skrętem nie ma żadnej tabliczki ani znaków (może był kiedyś na przydrożnych drzewach, ale wszystko było zarośnięte). W każdym bądź razie trzeba tu się pilnować, jedyny charakterystyczny punkt wcześniej to dwa zakręty w miejscowości Jadeszki.
90782
Pole namiotowe - Sztabin
Rzut oka na pole namiotowe. Rzeka ładna przejrzysta i zimna, z małym pomostem. Pole usytuowane przy gminnej plaży całkowicie darmowe, niestety brak na nim wody pitnej, ale ludność miejscowa przyjaźnie nastawiona na turystów chętnie wspomoże przybyszy :)
90788
Jaminy
Tu za przejechaniem tego znaku po lewej stornie jest kolejna strzałka szlaku czerwonego, dla mało ogarniętych może ona kierować do skrętu w lewo na Czarnkowo, jednak nie dajcie się zmylić główny szlak jedzie cały czas prosto asfaltem a dopiero później schodzi lekko na lewo.
90789
Śluza Dębowo
Dobre miejsce na chwile odpoczynku, ładny widok na rzekę, w sam raz by usiąść i coś zjeść :)
90790
Koniec
W tym momencie niestety musiałem zgasić telefon bo został 1% baterii, a także w oddali było słychać zbliżającą się burzę. Nasza dzisiejsza trasa szła aż do Goniądza, gdzie zaznaczyłem nasze pole namiotowe, inne informację o Goniądzu i okolicach znajdziecie w odcinku Goniądz-Twierdza Osowiec. Do Goniądza dojazd z tego punktu był dosyć prosty cały czas czerwonym szlakiem, tutaj już nie było gdzie się zgubić.
90791
Pole namiotowe - Goniądz
Znajduje się tu cały gminny ośrodek, pole namiotowe 15zł osoba, wynajęcie domku 25zł osoba, ale w cenie jest wszystko kuchnia turystyczna, woda, prysznice prąd, dostęp do boisk, istnieje także możliwość wypożyczenia kajaków. Pole znajduje się tuż przy rzecze z wyznaczonym kąpieliskiem. Istnieje możliwość także zorganizowaniu spływu kajakowego, jednak gdy spojrzeliśmy na cenę (80zł) za osobę - spływ 3 godzinny to jednak zrezygnowaliśmy.
Tego dnia dojechaliśmy do Goniądza, niestety z powodu nadchodzącej burzy pogasiliśmy dla bezpieczeństwa telefony (fragment trasy został dorysowany). W sumie zrobiliśmy około 45 km. Trasa przyjemna, przez spory odcinek drogi jedzie się bezpośrednio przy rzece. Trasa tego dnia była tak jak co dzień: około 70% asfalt i 30% drogi utwardzone. Cały dzień poruszaliśmy się PSB (Podlaskim szlakiem Bocianim - kolor czerwony).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

Mapa Suwalszczyzna
Suwalszczyzna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Suwałk i okolic regionu obejmuje cały obszar Suwalszczyzny: od Olecka na zachodzie do granicy państwowej na wschodzie. Znajdziemy tu szlaki kajakowe, trasy piesze, rowerowe, zabytki i inne atrakcje oraz infrastrukturę turystyczną.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.