Rajd dni os. Pobitno

Dodano 1 lutego 2018 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

116334
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 23,2 km
 • Przewyższenie: 34 m
 • Suma podejść: 92 m
 • Suma zejść: 107 m
 • Data: 12 sierpnia 2018
 • Lokalizacja: Rzeszów
670455
Rzeszów Załęże - Dwór Jędrzejowiczów
Dwór w Załężu (obecnie dzielnicy Rzeszowa) pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. W 1882 roku gdy włości te należały do rodu Jędrzejowiczów dokonano przebudowy dworu według projektu Tadeusza Stryjeńskiego. Budynek zyskał cechy małego pałacu z zadaszonym tarasem podpartym kolumnami w fasadzie ogrodowej i narożną wieżyczką. Piętrowy dwór wybudowano na wzniesieniu które pierwotnie otaczał pokaźnych rozmiarów park. W 1903 Adam Jędrzejowicz sprzedał Załęże Romanowi Potockiemu, a w 1935 zakupiła je Wanda Tarnowska, która była właścicielka dóbr do momentu wywłaszczenia w 1945 roku. W 1946 w zabudowaniach umieszczono ośrodek szkoleniowy dla Milicji Obywatelskiej i Urzędu Bezpieczeństwa. W 1970 roku teren ma nowego właściciela, jest to Wojewódzki Zarząd Zakładów Karnych, przeprowadził on remont budynku z jednoczesną adaptacją na mieszkania służbowe. Do dzisiaj zamieszkują go pracownicy służby więziennej.
670456
Rzeszów Staromieście - Pałac Jędrzejowiów
Pałac Jędrzejowiczów w Rzeszowie – zabytkowy pałac znajdujący się w mieście Rzeszów W XVI wieku mieściła się tu siedziba właścicieli Rzeszowa. W latach 1879-1883, staraniem Adama Jędrzejowicza pałac został niemal całkowicie przebudowany, bowiem bardzo niewiele z dawnego dworu pozostało.
Pałac zlokalizowany na osiedlu 1000-lecia, ale historycznie powiązany z os. Staromieście. Dawny majątek obejmował ziemię i posiadłości pierwszych właścicieli miasta, rodziny Rzeszowskich. Sam budynek wraz z otaczającym go parkiem powstał w drugiej połowie XIX stulecia za staraniem Adama Jędrzejowicza. Nowy pałac powstał z częściowej przebudowy istniejącego tu wcześniej dworu. Ostatnim właścicielem nieruchomości był Jan Jędrzejowicz, który siłą został zmuszony do jej opuszczenia w 1944 roku. został mocno zniszczony i ograbiony przez wkraczające wojska armii radzieckiej. Zaraz po tym zdarzeniu pałac został adaptowany na potrzeby lokalnej Spółdzielni Produkcyjnej, później szpitala. Obecnie mieści się w nim jeden z oddziałów leczenia chorób płuc Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rzeszowie. Stan pałacu ulega stopniowemu pogorszeniu od jego zawłaszczenia po dziś dzień. Budynek wymaga natychmiastowego remontu i pilnej przebudowy.
670457
Rzeszów Słocina - Dwór Chłapowskich
Dwór Chłapowskich w Rzeszowie – zespół dworski obejmujący budynek dworu, park, rządcówkę, domek myśliwski, stajnie, oborę, spichlerz i bramę zlokalizowany jest przy ulicy Powstańców Śląskich we wschodniej dzielnicy miasta - Słocinie. Majątek należał do rodziny Dezyderego Chłapowskiego. Główny budynek charakteryzuje się nieregularną bryłą o zróżnicowanej wysokości. Część wejściowa, to niska symetryczna bryła na planie prostokąta, powstała na początku XIX wieku. Ok. 50 lat później dobudowano zachodnie wyższe skrzydło. Po wojnie mieścił się tu dom dziecka. Obecnie dworek popada w ruinę. Po przejęciu nieruchomości przez magistrat, radni zdecydowali, że pod koniec maja 2008 roku dworek zostanie przekazany w ramach rekompensaty rzeszowskiej kurii. Otaczający dwór park pozostał jednak publicznie dostępnym ogrodem miejskim.
670458
Rzeszów Śródmieście - Pałac letni Lubomirskich
Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie – zabytkowa, późnobarokowa rezydencja z elementami rokoka, znajdująca się przy alei Lubomirskich w Rzeszowie, w pobliżu zamku. Powstała w latach 90. XVIIw. na terenie dawnej winnicy Mikołaja Spytka Ligęzy, jako część większego założenia, które miało na celu stworzenie dużego kompleksu ogrodowego wokół rezydencji na zamku. Budynek zaprojektował prawdopodobnie Tylman z Gameren.
670459
Dom Kultury os. Pobitno
738938
pobitno138025
Szlakiem dworków szlacheckich.
Rajd rowerowy osiedla Pobitno

Rajd zaczynamy na bocznym parkingu cmentarza komunalnego “Pobitno”.
Wyjeżdżamy na Aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, dojeżdżamy do ronda które objeżdżamy dookoła i jedziemy z powrotem do skrzyżowania z ulicami Morwową i Konfederatów Barskich. Skręcamy w lewo w tą drugą ulicę. Jedziemy do skrzyżowania z ul. Załęską w którą skręcamy. Zjazd w dół do skrzyżowania z ulicą Sieciecha gdzie skręcamy w prawo, a po lewej mijamy siedzibę Asseco Poland S.A. Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w Aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Aleją tą dojeżdżamy do ronda Jacka Kuronia gdzie trzecim zjazdem skręcamy w ul. Rzecha. Po kilkunastu metrach skręcamy w prawo w drogę serwisową S-19 (ul. Turkusowa).

Z lewej strony będziemy mijać pozostałości parku dworskiego i ukrytego wśród drzew pałacu Jędrzejowiczów. Całość otoczona murem. Obecnie jest zamieszkany przez pracowników służby więziennej.

Tutaj planowany pierwszy postój na odpoczynek.
Następnie jedziemy prosto, dojeżdżamy do wiaduktu S-19 pod którym przejeżdżamy, zaraz za nim skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez tory. Prowadzą one do elewatorów gdzie przechowywane jest zboże.
Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Spichlerzową, na którym skręcamy w lewo. Po prawej widać tereny giełdy samochodowej, na której wbrew nazwie można kupić o wiele większy asortyment. Ulicą Spichlerzową dojeżdżamy do skrzyżowania na którym wjeżdżamy ponownie na ulicę Załęską.
Mijamy zakład karny w Załężu. Jest to jeden z największych ośrodków tego typu w Polsce. Dojeżdżamy do ulicy Rzecha. By po kilkunastu metrach wjechać na drogę serwisową oznaczoną znakiem D-40 „Strefa zamieszkania”. Mijamy z stację paliw i wjeżdżamy na ul. Ciepłowniczą, gdzie skręcamy w lewo. Przez skrzyżowanie z ulicą Rzecha jedziemy prosto na most Załęski. Jedziemy prosto w ul. gen. Maczka. Na skrzyżowania z ul. Partyzantów skręcamy w lewo.
Przejeżdżamy przez most im. św. Józefa nad potokiem Przyrwa. Dojeżdżamy do Parku przy szpitalu Miejskim i Dworu Jędrzejowiczów w którym obecnie znajduje się oddział gruźliczy. Na terenie parku planowany jest 2gi postój.

Więcej informacji o pałacu i jego otoczeniu można znaleźć na http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/historia/rzeszowskie-historie-i-historyjki/o-staromiesciu-i-palacu-jedrzejowiczow

Wracamy na ulicę Partyzantów, przejeżdżamy obok pomnika Ofiar Terroru, skręcamy z niej w lewo w ul. Sienkiewicza, ponownie w lewo w ul. Kochanowskiego. Po prawej stronie mijamy Muzeum Techniki i Militariów. Nią dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Siemieńskiego gdzie skręcamy w prawo pod zabytkowy wiadukt kolejowy. Jesteśmy na ul Batorego. Przejeżdżamy przez tereny kolejowe. Prawej mijamy parowóz TKt 48, a po lewej historyczne już budynki kolejowe. Na skrzyżowaniu skręcamy w ul. Głowackiego, przecinamy Aleję Piłsudskiego i skręcamy w prawo w ul. Sobieskiego. Objeżdżamy rondo im. I. Tokarczuka i kierujemy się w kierunku ul. Moniuszki. Na trasie kolejne rondo, im. Żołnierzy Wyklętych i jedziemy ul. Zamkową. Mijając budynek Radia Rzeszów skręcamy w prawo by znaleźć się na Alei Lubomirskich. Po lewej stronie trzeci dwór przy którym mamy postój. Jest to letni pałac Lubomirskich.

Po postoju ruszamy dalej. Skręcamy w prawo w aleję pod kasztanami, po prawej mijamy wille wybudowane w latach międzywojennych a lewej pojawia się Zamek Lubomirskich. Jesteśmy przed bramę tego zamku i ul. Kraszewskiego wjeżdżamy na plac Śreniawitów. Skręcamy w lewo w ul. F. Szopena. Jedziemy aż do skrzyżowania z ul. Naruszewicza by skręcić w prawo w kierunku mostu Narutowicza zwanego też popularnie “tęczowym”. Jesteśmy na ul. Wierzbowej, po lewej mijamy budynki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, i jesteśmy na alei Rejtana, na niej skręcamy w prawo w kierunku skrzyżowania z aleją Niepodległości w którą skręcamy. Objeżdżamy rondo Krzyża Świętego w kierunku ul. Mieszka I. Dojeżdżamy nią do alei Armii Krajowej by nawrotką wjechać w ul. Paderewskiego. Po kilkuset metrach po prawej pojawia się park im prof. Szafera. Skręcamy w prawo w ul. Powst. Śląskich i wjeżdżamy między drzewa. W nich ukryty jest czwarty punkt naszego rajdu, pałac Chłapowskich.

Po odpoczynku wyjeżdżamy z parku ponownie na ul. Pows. Śląskich w kierunku ul. Witolda. Ulicą ta jedziemy lekko pod górę, wjeżdżamy w ul. Leszka Czarnego i jedziemy przez ul. Lwowską by wjechać w ul. Kujawską. Na końcu tej ulicy skręcamy w lewo w ul. Morgową. Dojeżdżamy do skrzyżowania z aleją Żołnierzy I Armii WP, gdzie skręcamy w lewo i po paru metrach w prawo by ponownie znaleźć się na parkingu z którego rozpoczynaliśmy rajd.
Trasę poleca
Rowery.Rzeszow.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pogórze Strzyżowskie. Okolice Jasła i Krosna
Pogórze Strzyżowskie. Okolice Jasła i Krosna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa okolic Jasła i Krosna obejmuje obszar wchodzący w skład Pogórza Karpackiego. Zasięg mapy wyznaczają: Pilzno i Skołyszyn na zachodzie, Dębica i Sędziszów Małopolski na północy, Czudec i Besko na wschodzie oraz Dukla i Rymanów na południu....

Mapa Okolice Rzeszowa. Część południowa
Okolice Rzeszowa. Część południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na południe od miasta. Zasięg mapy wyznaczają: Rzeszów na północy, Ropczyce i Krosno na zachodzie, Brzozów na południu, Przeworsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Pogórze...

Mapa Okolice Rzeszowa. Część północna
Okolice Rzeszowa. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0