Radziszów-Jurczyce-Krzecin-Sosnowice-Radziszów

Dodano 15 sierpnia 2013 przez aplikację Android
Radziszów-Jurczyce-Krzecin-Sosnowice-Radziszów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

27610
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 19,5 km
 • Czas trwania: 1 h 32 min
 • Średnia prędkość: 12,73 km/h
 • Przewyższenie: 126 m
 • Suma podejść: 889 m
 • Suma zejść: 888 m
 • Data: 15 sierpnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Radziszów
146990
Parking
147028
Izba Pamięci Rodu Hallerów i Hallerczyków
Godziny otwarcia
W miesiącach kwiecień – październik

niedziela w godz. 14:00 – 17:00

Wizyty i w innym terminie prosimy zgłaszać telefonicznie: 12 275 11 99, 12 275 10 69

Więcej informacji na stronie internetowej:
www.jurczyce.pl

Izba Pamięci Rodu Hallerów i Hallerczyków w Jurczycach rozpoczęła swoją działalność wraz z I Krajowym Zjazdem Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków, zorganizowanym w Jurczycach 10 czerwca 2000 r., a jej prowadzenie jest ważnym elementem działalności Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków (TPGJHiH). Izba i siedziba Towarzystwa mieszczą się w budynku dawnej szkoły, której fundatorkami były Anna i Ewa Hallerówny, siostry generała Józefa. Bogata ekspozycja zawiera pamiątki związane z życiem i działalnością najsłynniejszych członków rodu Hallerów i żołnierzy Błękitnej Armii. Cennymi eksponatami są portrety gen. Józefa Hallera z różnych okresów jego życia i kariery, unikatowe pocztówki i plakaty z jego podobizną z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Zgromadzono tu również pamiątki: dokumenty, medale, fotografie, elementy mundurów oraz artykuły, które pogłębiają wiedzę na temat Hallerczyków i ich losów.
147029
Kościół Krzęcin
kościół na szlaku architektury drewnianej

Kościół pw. Narodzenia NMP w Krzęcinie pochodzi z II połowy XVI w. Jego konstrukcja jest dość nietypowa, korpus świątyni składa się z dwóch części: jednonawowej z 1589 r. i trójnawowej z 1887 r. Z końca XVI stulecia pochodzą charakterystyczne detale ciesielskie - otwór w ścianie tęczowej i portal wejścia do zakrystii. Najstarszym elementem wyposażenia kościoła jest umieszczony w ołtarzu głównym obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem z 1520 r. Spora część wyposażenia pochodzi z II poł. XVIII w.
147030
Parking
Trasa trudna ze względu na kilka stromych podjazdów i zjazdów. jadąc wyznaczoną trasą możemy podziwiać walory widokowe gminy Skawina (dolina Wisły i Beskidy). Ponadto miłośnicy historii mogą odwiedzić Izbę Pamięci gen. Hallera i Hallerczyków oraz drewniany kościół w Krzęcinie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Makowski
Beskid Makowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0