Rabka - Turbacz - Niedzica

Dodano 2 lipca 2011 przez plik GPX
Rabka - Turbacz - Niedzica
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

4031
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 43,3 km
 • Czas trwania: 8 h 3 min
 • Średnia prędkość: 5,37 km/h
 • Przewyższenie: 779,63 m
 • Suma podejść: 3 045,87 m
 • Suma zejść: 3 066,37 m
 • Data: 12 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Rabka-Zdrój
14584
widok sprzed Maciejowej
14585
Maciejowa
14586
szlak przed Starymi Wierchami
14587
Stare Wierchy schronisko
14588
mega szarlotka :)
14589
widok ze Starych Wierchów
14590
na szlaku w stronę Turbacza
14591
na szlaku w stronę Turbacza
14592
widok na Tatry z Turbacza
14593
schronisko na Turbaczu
14594
widok na halę z Turbacza
14595
widok na Tatry
14596
ostry zjazd
14597
bardzo ostry zjazd
14598
kolejny widoczek na Tatry
14599
Przełęcz Knurowska początek pięknego zjazdu
14600
widok na Zalew Czorsztyński
14601
Dunajec z mostu w Harklowej
14602
ujście Białki
Ślad z GPSa jest trochę poszarpany - nie zauważyłem, że w pewnym momencie się wyłączył :(
Z Rabki wystartowałem z końca ulicy Gorczańskiej Czerwonym szlakiem w stronę Maciejowej. Podjazd jest praktycznie pod samą Maciejową, dopiero tam robi się troszkę luźniej, szlak dosyć dobry.
Za Maciejową coraz więcej kamieni i coraz trudniej się jedzie. W schronisku Stare Wierchy zafundowałem sobie mega szarlotkę, dotankowałem płynów i wyruszyłem w dalszą drogę. Na tej części szlaku jest masa głębokich kolein chyba po jakiś traktorach, a miejscami jedzie się dnem czegoś co sezonowo jest chyba strumieniem, więc jest masa kamieni i jest bardzo nieprzyjemny podjazd.
Przed Turbaczem pokićkało mi się i zamiast jechać szlakiem rowerowym wjechałem na dróżkę, która doprowadziła mnie do zielonego szlaku w kierunku N. Targu. ale to już na szczęście niedaleko od schroniska. W schronisku kolejne dotankowanie, na jedzenie nie miałem siły wiec tylko wciąłem sezamki i batonika zbożowego i po krótkiej przerwie pojechałem przez Długą Halę w stronę Kiczory. Z hali piękny widok na Tatry i Podhale. Za Kiczorą pierwszy ostry zjazd, który zjechałem uciekając przed muchami Tse-Tse, potem dosyć przyjemny kawałek, a następnie masakra. Żeby to zjechać musiałbym mieć chyba tyłek za tylnym kołem i brony do hamowania. Nachylenie straszne, potem trochę lepiej ale mocne koleiny wyrzeźbione przez wodę, więc trzeba uważać dopiero przez samą Przełęczą Knurowską robi się przyjemnie.
Jak dojechałem do asfaltu to już miałem serdecznie dosyć ale na szczęście tutaj czekała na mnie nagroda za wszelkie trudy - 7 km zjazdu nowiutkim, gładziutkim asfaltem. Wyprofilowane zakręty - normalnie bajka.
Na dole w Harklowej wyjechałem na drogę do Krościenka ale za chwilę w Dębnie zjechałem na drogę do Niedzicy. Przez dłuższą chwilę było dosyć płasko, potem przed Falsztynem nużący, długi podjazd. Potem kolna nagroda w postaci pięknych widoczków na zalew i Gorce oraz długi zjazd i już prawie w Niedzicy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Beskid Żywiecki
Beskid Żywiecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.). Na mapie znajduje się część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Wasza ocena: 4.6 (25 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
12 marca 2013 boulinek11 napisał:
Dobry kawalek drogi przejechany po groach, az bieze podziw. Wybierm sie niedlugow Gorce w sneizna scenerie.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.