Przez Stare Wierchy na Maciejową

Dodano 17 września 2012 przez rysowanie
Przez Stare Wierchy na Maciejową
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

14186
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 12,7 km
 • Przewyższenie: 392,9 m
 • Suma podejść: 583,15 m
 • Suma zejść: 798,37 m
 • Data: 17 września 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Rabka-Zdrój
85810
start, parking przy zakopiance
start, parking przy zakopiance
85811
Schronisko na Starych Wierchach
Schronisko na Starych Wierchach
85812
Bacówka na Maciejowej
pyszne pierogi i szarlotka!
85813
koniec trasy, zejście do Rabki
koniec trasy, zejście do Rabki
85814
Kawa na Starych Wierchach
85815
Szarlotka na Maciejowej
85816
Bacówka na Maciejowej
85817
Widok z trasy na Babią Górę
Bardzo spokojna trasa, idealna dla rodzin z dziećmi na kilkugodzinny spacer. Zajmuje około 4 godzin. Urozmaicona pysznym obiadem w Bacówce na Maciejowej. Start z parkingu w Rdzawce, obok stacji benzynowej, pierwszy kilometr właściwie po płaskim, szlakiem niebieskim. Można spotkać baców i owce :) Dalej kawałek przez las, bardzo lekkie podejścia, później wzdłuż linii lasu, piękne widoki na Tatry. Na całej długości trasy, czyli około 6 km, różnica poziomów nie przekracza 200m.
Po 6 kilometrach dojście do Schroniska na Starych Wierchach z przerwą na herbatkę i coś słodkiego. Ze Starych Wierchów na Maciejową przez las, po płaskim i w dół. Najpiękniej jesienią, feeria barw uderza do głowy. Bacówka na Maciejowej położona jest na polance, na której często pasą się owce. Roztaczają się piękne widoki na Babią Górę, Beskidy i Tatry. Pierogi i szarlotka z tutejszej Bacówki to częsty weekendowy obiad rabczan, których ulubioną trasą spacerową jest ta na Maciejową (ta, którą nasza trasa będzie "schodzić" do Rabki). Za bacówką szlak czerwony, wiedzie w dół. Po prawej mijamy wyciąg "Maciejowa Ski". Poniżej wyciągu jest dość stromo, korzenie i kamienie, trzeba uważać. Po drodze piękny widok na Babią Górę, Tatry, Luboń, Grzebień i Banię. Zejście ze Starych Wierchów przez Maciejową do Rabki nie powinno zająć więcej niż 2-2,5h (nie wliczając przystanku na obiad). Po niecałych 3km docieramy do drogi asfaltowej, ulica Gorczańska zaprowadzi nas do ul. Polnej, którą można zejść do Parku Zdrojowego a dalej do centrum, na stację PKP lub dworzec busów.
Polecam, nawet w upalny dzień będzie przyjemnie, bo trasa nie męczy i zapewnia cień.

Z Rabki można wrócić busem po samochód na Rdzawkę (kierunek Nowy Targ lub Zakopane), odwiedzić Rabkoland, Muzeum Etnograficzne albo pobliski Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Makowski
Beskid Makowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
13 października 2012 boulinek11 napisał:
Swietne zdjecie na babia gore, chyba to wyjscie w gory, bylo tylko po to zdjecie.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0