Przez lasy i puszczańskie ostępy. Trasa nr 5 narowery

Dodano 21 października 2020 przez plik GPX
Przez lasy i puszczańskie ostępy. Trasa nr 5 narowery
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

191753
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 37,1 km
 • Przewyższenie: 144,43 m
 • Suma podejść: 567,62 m
 • Suma zejść: 568,98 m
1088125
IMG_20200828_114839
1088126
IMG_20200828_152542
1088127
IMG_20200828_103439
1088128
IMG_20200828_122834
1088129
IMG_20200828_105729
1088130
IMG_20200828_113556
Kolejna w miarę łatwa trasa, prowadząca w znacznej części przez lasy. Wycieczkę rozpoczynamy pod kościołem św.św. Piotra i Pawła w Trzebini. Zaraz po drugiej stronie ulicy stoi XVIII-wieczny Dwór Zieleniewskich (1). Niebieskim szlakiem rowerowym objeżdżamy od północy (ul. Jasna, następnie Słoneczna) park pałacowy. Dalej szlakiem czerwonym okrążamy zalew „Balaton” (2), z całym zapleczem rekreacyjnym. Ulicami: św. Stanisława, 22 Lipca, Grunwaldzką dojeżdżamy do Sierszy. Tutaj na skrzyżowaniu kierujemy się ul. Kopalnianą w prawo i jedziemy prosto do Czyżówki. Skręcamy w lewo i przy kaplicy znów w lewo za czerwonym szlakiem rowerowym. Jedziemy wzdłuż elektrowni Siersza. Gdy szlak odbija w lewo do lasu jedziemy nadal główną drogą w kierunku Podlesia. Na skrzyżowaniu kierujemy się w lewo. Po ok 1300 m skręcamy w prawo na niebieski szlak rowerowy. Jedziemy nim ok. 4 km przez piękny bukowy las do skrzyżowania dróg leśnych. Opuszczamy niebieski szlak i jedziemy na wprost czarnym szlakiem. Na kolejnym skrzyżowaniu z węzłem szlaków skręcamy w prawo za czerwonym szlakiem rowerowym. Gruntowymi ścieżkami dojeżdżamy do szosy w Płokach. Przez wieś przejeżdżamy główną drogą, mijając sanktuarium MB Płockiej (3). Poniżej kościoła skręcamy w lewo (pod górę) nadal trzymając się czerwonego szlaku rowerowego. Przecinamy drogę 791, mijamy Psary i wymagającym podjazdem wydostajemy się na widokowy grzbiet. Opadamy nim do Dulowej. Tutaj opuszczamy szlak, skręcając w prawo. Przejeżdżając skrzyżowanie na wprost kierujemy się do Młoszowej, w której warto zwiedzić zespół pałacowo-parkowy (4). Do Trzebini wracamy czarnym szlakiem, skręcając nieco wyżej w boczną uliczkę w lewo.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Dwór Zieleniewskich (1) – wybudowany w XVIII w., doskonały przykład polskiego dworku szlacheckiego. Obiekt posiada charakterystyczny klasycystyczny portyk oraz łamany dach polski. Obecnie działa w nim instytucja kulturalna organizująca koncerty, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi.
Zalew Balaton (2) – kąpielisko i bardzo popularne miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Trzebini i okolic. Znajduje się w nieczynnym kamieniołomie i charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą.

Zalew Balaton
Sanktuarium MB Płockiej, Patronki Polskich Rodzin Robotniczych (3) – związane jest z kultem obrazu namalowanego na lipowych deskach w II poł. XV w. Pierwsze wzmianki o Płokach jako ośrodku pielgrzymkowym sięgają połowy XVII w. Obok kościoła grób ks. Michała Rapacza, tutejszego proboszcza, bestialsko zamordowanego 12 maja 1946 r. Obecnie Płoki zyskują rangę sanktuarium o znaczeniu ponadregionalnym.
Pałac w Młoszowej (4) – obiekt zbudowany w stylu neogotyckim, położony na terenie rozległego parku ze starym drzewostanem. Całość otoczona murem wraz z basztą i bastionem belwederskim. Obecnie stanowi własność Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
Źródło narowery.visitmalopolska.pl/trasa5 - przedruk / zdjęcia własne/

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta