Przez lasy czerniejewskie

Dodano 18 marca 2011 przez plik GPX
Przez lasy czerniejewskie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

2428
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.7
 • Dystans: 43,9 km
 • Czas trwania: 3 h 6 min
 • Średnia prędkość: 14,13 km/h
 • Przewyższenie: 61,9 m
 • Suma podejść: 282,9 m
 • Suma zejść: 298,9 m
 • Data: 11 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Czerniejewo
4202
Drewniany kościoł z XVIII wieku
Przepiękny drewniany kościół parafialny pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, konsekrowany w 1752 przez biskupa Józefa Kierskiego, głównego fundatora i byłego proboszcza w Kicinie. Kościół jest jednym z obiektów Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Poznania.
Ciekawostka: Jan Kochanowski w latach 1564-1574 zajmował formalnie stanowisko proboszcza tutejszej parafii.
4203
Skrót przez lasy wierzenickie
Skrót przez lasy wierzenickie - omija się dość niebezpieczny kawałek szosy między Wierzenicą a Kobylnicą. Wjazd na leśną ścieżkę zaczyna się tuż za przejazdem przez most - łatwo go nie zauważyć, szczególnie gdy zjeżdża się szybko ze wzniesienia, na którym leży Wierzenica.
4204
Zjazd na Eurovelo 9
Rowerowa trasa R-1 krzyżuje się z Europejską Drogą Rowerową Eurovelo 9 (Gdańsk - Pula w Chorwacji)
4205
Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie
Muzeum znajduje się przy Szlaku Piastowskim ok. 15 kilometrów od Poznania. Mieści się w dziewiętnastowiecznym pałacu położonym w parku krajobrazowym. Część drzew w parku należy do pomników przyrody.
4206
Rzut okiem na pola
Malownicza droga między polami - bardzo spokojny, wyciszający fragment trasy. Latem warto raz po raz robić sobie postój, bo brak drzew wzdłuż drogi powoduje, że robi się bardzo gorąco :)
4207
Wjazd na szlak R-12
Bardzo dobrze oznaczony szlak rowerowy, który biegnie przez najpiękniejszą część naszej wycieczki rowerowej - Park Krajobrazowy Promno
4208
Widok na pola
Przepiękny widok na pola ze wzniesienia w miejscowości Góra.
Warto zatrzymać się na chwilę, oderwać wzrok od drogi i rozejrzeć się wokół!
4209
Park Krajobrazowy Promno
Park Krajobrazowy Promno powstał w 1993 roku w celu ochrony polodowcowego krajobrazu morenowego oraz pobliskich lasów. Park ten jest najmniejszym parkiem krajobrazowym w Wielkopolsce a na jego terenie znajdują się trzy rezerwaty przyrody: Jezioro Drążynek, Jezioro Dębiniec oraz rezerwat Las Liściasty.
Dobry widok na jezioro z trasy naszego przejazdu!
4210
Kociałkowa Górka
Malowniczo położona wieś - na wzniesieniu, otoczona lasami i polami. Podobno w okolicach znajduje się grodzisko, gdzie odkryto przedmioty pochodzące z czasów kultury łużyckiej.
Warto też zajrzeć na wzgórze Winnica, które w dawnych czasach było pogańskim cmentarzyskiem.
4211
Miejsce urodzenia Ignacego Prądzyńskiego
Tutaj urodził się Ignacy Prądzyński - słynny generał wojsk polskich Królestwa Kongresowego. Dowodził w wygranej bitwie pod Iganiami (IV 1831)
4212
Jeziora Babskie
Fragment trasy przez Lasy Czerniejewskie jest dość trudny ze względu na słabe oznaczenie szlaków. Warto mieć przy sobie mapę tych terenów, albo choćby kompas, żeby nie pogubić się w plątaninie ścieżek.
Za to widoki są wyjątkowo piękne, szczególnie ta część w pobliżu Jezior Babskich.
Uwaga na żmije!
4213
Pałac w Czerniejewie
W Czerniejewie warto zajrzeć do XVIII w. Pałacu Lipskich. Barokowo-neoklasyczny pałac położony w ogromnym parku pełni teraz rolę hotelu i centrum konferencyjnego, ale niektóre części budynku można zwiedzić, podobnie jak przepiękny park.
4214
Gipsowy Jezus
Gipsowy (?) Jezus na pobliskim cmentarzu.
Wycieczka poprzez malownicze tereny w okolicy Pobiedzisk i Lasów Czerniejewskich. Trasa jest dość długa, ale bardzo atrakcyjna. Prowadzi wśród pagórków, dolin, rzek, w pobliżu jezior oraz wśród lasów z bardzo urozmaiconym drzewostanem i cennymi pomnikami przyrody. Spotkać na niej można liczne okazy fauny, zwłaszcza sarny i dziki.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

Wasza ocena: 4.5 (15 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
8 października 2015 kys30 napisał:
ciekawa trasa i fajne zdjęcia :-)
boulinek11
13 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
genialne zdjecia
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.