Przez Grzybową Górę

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Przez Grzybową Górę
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8961
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 36,7 km
 • Przewyższenie: 92,87 m
 • Suma podejść: 360,91 m
 • Suma zejść: 357,65 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63196
DSC00144a
Pętla Lubin - Grzybowa Góra – Dąbrowa – Biedrzychowa – Lubin.
Długość trasy – 37 km.
Wycieczkę rozpoczynamy przy „starej wieży ciśnień” na osiedlu Polne. Zjeżdżamy do Alei Niepodległości, wzdłuż której – ścieżką rowerową – podążamy do ulicy Górniczej. Dalej tą ulicą do tunelu pod torami (najniższy punkt trasy – 131 m n.p.m.). Poprzez tzw. „osiedle D” docieramy do skrzyżowania ulicy Hutniczej z drogą krajową nr 3. Wzdłuż tej drogi, przy płocie Zakładów Górniczych „Lubin”, dojeżdżamy do przejścia podziemnego pod drogą. Po przejściu na drugą stronę, obok salonu Volkswagena, kierujemy się do terenów rekreacyjnych za lotniskiem Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Z tego miejsca drogą w lewo (na północny-zachód) lub na wprost (na północ) wjeżdżamy w las. Po kilkuset metrach dojeżdżamy do szlaku rowerowego niebieskiego. Szlakiem tym dojeżdżamy do wsi Gola, a następnie do Koźlic (dołącza szlak czerwony). Szlak niebieski „odbija w prawo”, a my kilkaset metrów jedziemy szlakiem czerwonym, który na skrzyżowaniu na górce opuszczamy kierując się w lewo (na zachód). Jedziemy mając po prawej stronie las. Gdy drogą zagłębia się całkowicie w las mamy do wybory trasę na Grzybową Górę w prawy skos (łatwiejsza) lub na wprost (trudniejsza). Trasa na wprost biegnie około 800 metrów i pod kątem prostym skręca w prawo. Ten odcinek kończy ostry podjazd pod górę i jesteśmy na Grzybowej Górze (216,7 m n.p.m.) najwyżej położonym punkcie Powiatu Lubińskiego. Tutaj proponujemy zrobić sobie zdjęcie przy kamieniu znaczącym ten ważny punkt. Następnie kierujemy się na zachód niebieskim szlakiem (pieszym) do drogi biegnącej od kopalni Lubin do Rynarcic. Przejazd na drugą stronę jezdni i po około 300 metrach kierujemy się ostro w prawo (na północ) do wsi Rynarcice. W Rynarcicach dojeżdżamy do szosy i kierujemy się w lewo (na zachód). Po około 750 metrach skręcamy w prawo (na północ) ścieżką w las. Po kilkuset metrach kierujemy się łukiem w lewo stopniowo kierując się na zachód. Dojeżdżamy do betonowej drogi, którą przekraczamy i obok gospodarstwa agroturystycznego wjeżdżamy ponownie w las. Stopniową zmieniając kierunek na północno-zachodni dojeżdżamy, po około 4 kilometrach, do Dąbrowy. Skręcamy na szosie w lewo i na końcu wsi wjeżdżamy w las. Szosa natomiast biegnie w lewy skos. Trzymając się niebieskiego szlaku rowerowego, po kilku kilometrach, jadąc na wprost, dojeżdżamy do Biedrzychowej. Przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną drogi lokalnej z drogą krajową nr 3 kierujemy się na wschód. Trasą biegnącą równolegle do drogi krajowej nr 3 podążamy na południowy wschód. Dojeżdżamy do szosy biegnącej do Rynarcic, którą przekraczamy i jedziemy ciągle na wprost. W pewnym momencie zamykamy pętlę docierając do drogi biegnącej z Lubina do terenów rekreacyjnych znajdujących się za lotniskiem Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Do starej wieży ciśnień dojeżdżamy tą samą drogą, którą rozpoczynaliśmy wycieczkę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
2 grudnia 2015 kys30 napisał:
:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0