Przemęt - Szlak Konwalii

Dodano 23 maja 2013 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

21978
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 31,4 km
 • Czas trwania: 30 h 44 min
 • Średnia prędkość: 1,02 km/h
 • Przewyższenie: 29,4 m
 • Suma podejść: 251,16 m
 • Suma zejść: 262,39 m
 • Data: 23 maja 2013
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Przemęt
110822
szlak konwalii
Wieleń-Osłonin-Olejnica-Perkowo-Przemęt-Błotnica-Radomierz-Górsko-Olejnica-Osłonin-Wieleń

Podczas wycieczki warto zobaczyć Wyspę Konwaliową, Torfowisko nad Jeziorem Świętym i odwiedzisz kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie oraz Galerię Ptaków Mariana Murka w Górsku.

Ruszamy z przystanku PKS w Wieleniu i jedziemy do Osłonina. Tu, tuż przed figurą skręcamy w prawo w ulicę Polną. Za wsią, przed niewielkim wzniesieniem, skręcamy w lewo, a na leśnym skrzyżowaniu, z drogą prostopadłą, skręcamy w prawo. W Olejnicy skręcamy w prawo na drogę asfaltową i tuż przed mostem w lewo - na ścieżkę dydaktyczną. Jedziemy cały czas prosto, a na skrzyżowaniu drogą 0/7 do Leśniczówki Perkowo. Znajduje się tu taras widokowy na Wyspę Konwaliową. Wśród pól jedziemy do Perkowa, a stąd drogą asfaltową do Przemętu. W miejscowości tej warto odwiedzić kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Na skrzyżowaniu koło stawu skręcamy w kierunku Wielenia. Dojeżdżamy do Błotnicy, a stąd do Radomierza. Tu na skrzyżowaniu skręcamy w kierunku Górska. W miejscowości tej polecamy odwiedzić Galerię Ptaków Mariana Murka. Na skrzyżowaniu „przy krzyżu” skręcamy w prawo i drogą asfaltową jedziemy do Olejnicy. Skręcamy w lewo do Wielenia. Za mostem wjeżdżamy do lasu - w trzecią drogę w prawo i docieramy do Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Jedziemy drogą wzdłuż jeziora i na skrzyżowaniu przy tablicy „Rezerwat” skręcamy w lewo. Na drodze asfaltowej w prawo i wracamy do Wielenia.

opis pochodzi ze strony: www.przemet.pl
Trasę poleca
Gmina Przemęt

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
14 września 2015 kys30 napisał:
ciekawy opis :-)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.