category-icon

PRZEMASYNABUTACH - DOLINA RZEKI SZTOŁY

12 km
4 h 20 min
578 m
581 m
Olkusz
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Charakterystyka trasy

2022-04-23
Olkusz
category-icon
Długość trasy:
12 km
Suma przewyższeń:
578 m
Suma spadków:
581 m
Średni czas potrzebny na pokonanie trasy:
4 h 20 min
Ocena trasy:
5.3/6
W okolicy miejscowości Bukowno ( zaraz obok Olkusza ) znajduje się malownicza dolina rzeki Sztoły. Do niedawna całą długością doliny wiła się urocza "szmaragdowa" rzeka będąca dopływem Białej Przemszy.
Z czasów wspaniałości rzeki, kiedy to była jedną z ważniejszych atrakcji okolicy, pozostał bardzo fajny szlak prowadzący pętlą oznaczoną czerwonym znakiem ścieżki dydaktycznej.
Nie ma problemów aby przejść tą trasę także z psem, gdyż nie przebiega przez żaden rezerwat.

Zapraszamy na:
naszą stronę internetową: www.przemasynabutach.pl
naszego youtuba: https://www.youtube.com/channel/UCcOoaI9O-xyv1ywkq3_Y1gw
naszego facebooka: https://fb.me/przemasynabutach

Komentarze

NA TYCH TRASACH PRZYDA CI SIĘ MAPOPRZEWODNIK LUB MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Jura Krakowsko-Częstochowska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot. Ukształtowanie terenu z wąwozami, płaskowyżami i łagodnymi wzgórzami, bogactwo zabytków oraz zagospodarowanie korzystnie wpływają na rozwój turystyki. Niezmiernie istotna jest gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Nie brakuje tu licznych stadnin i ośrodków jeździeckich, umożliwiających uprawianie turystyki konnej.

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej łączy Kraków z Częstochową a jej zasięg wyznaczają: Mstów na północy, Częstochowa i Trzebinia na zachodzie, Siewierz i Alwernia na południu oraz Kraków na wschodzie. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie