Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz

Dodano 24 grudnia 2010 przez Garmin
Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1248
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.9
 • Dystans: 12,1 km
 • Przewyższenie: 201,8 m
 • Suma podejść: 512,14 m
 • Suma zejść: 362,37 m
 • Data: 15 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Walaszków
461
parking i hotel Kocierz
parking i hotel Kocierz
462
polana widokowa
polana widokowa
1163
103CANON_031.png
Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz
popołudniowy odpoczynek
1164
103CANON_034.png
Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz
rozdroże
1165
103CANON_076.png
Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz
powrót już o zmroku
1166
20100508_Kocierz_003.png
Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz
Kapliczka
1167
20100508_Kocierz_010.png
Przełęcz Kocierz - Leskowiec - Przełęcz Kocierz
panorama
Samochód możemy zostawić na parkingu pod hotelem Kocierz, który po powrocie może nam zapewnić jedzenie w restauracji, kąpiel na basenie lub nocleg jeśli zdecydujemy się zostać na weekend. Opuszczamy parking kierując się w lewo w dół drogą asfaltowa. Po około dwustu metrach zjeżdżamy w prawo na czerwony szlak, którym dotrzemy do samego Leskowca. Na początku czeka nas podjazd, ale na tej trasie w kierunku schroniska przez cały czas będziemy mieli krótki podjazdy i zjazdy. Jest to zaleta tej wycieczki. Nigdzie nie będziemy mieli długiego morderczego podjazdu (o dziwo w drodze powrotnej będziemy mieli wrażenie ciągłego zjazdu w dół). Czekają nas trzy większe podjazdy na drugim (tu warto zrobić dłuższą przerwę na polanie z fantastycznymi wodokami), piątym i dziesiątym kilometrze. Trasa prowadzi w większości przez las, na szczęście nie jest on bardzo gęsty i często wyjeżdżamy na polanki skąd możemy podziwiać widoki. Najładniejsze widoki rozpościerają się z Potrojnej (czwarty kilometr). Po dotarciu do schroniska warto odpocząć i posilić się przed rozpoczęciem drogi powrotnej, która będzie duło łatwiejsza.
Trasa jest praktycznie na całej długości przejezdna. Ścieżka szeroka, w dobrym stanie. Czasami pojawiają się kamienie. Nie ma na niej trudnych technicznie zjazdów i podjazdów. Większa cześć trasy to szeroka ubita droga. Czasami pojawiają się kamienie. Często pojawiają się polanki, które nadają się na krótki postój i odpoczynek. Wycieczkę można polecić zarówno początkującym i doświadczonym.
Na koniec czeka nas około dwustumetrowy podjazd na parking przed hotelem, w którym warto skorzystać z regionalnej kuchni.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Wokół Babiej Góry
Wokół Babiej Góry - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 4.3 (17 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.