Przecieranie trasy w kierunku pętli Wielkiego Szengen.

Dodano 27 lutego 2012 przez plik GPX
Przecieranie trasy w kierunku pętli Wielkiego Szengen.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

7248
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 13,3 km
 • Czas trwania: 2 h 21 min
 • Średnia prędkość: 5,64 km/h
 • Przewyższenie: 314,73 m
 • Suma podejść: 418,74 m
 • Suma zejść: 414,03 m
 • Data: 27 lutego 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Bielice
58613
początek trasy biegowej
58614
widok w dół trasy
58615
na trasie 1
58616
w górę rzeki
58617
nikt tu jeszce nie był
58618
oznakowanie w okolicy chaty paprek
58619
na trasie
58620
leniwy nurt rzeki
58621
dojazd do Bielic
58622
dobiegłem do uczęszczanej trasy
Jeżeli znudziły Ci się Jakuszce, chcesz posmakować czegoś innego , pobiegać na tarasach , gdzie czasem przez wiele kilometrów możesz nie spotkać nikogo, to dobrze trafiłeś , przyjeżdża na skaj Puszczy Bialskiej do małej wioski Bielice.
Ja także ze Stronia Śląskiego wyruszam samochodem w kierunku Bielic. Na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo , po około 15 kilometrach docieram do leśniczówki w tej miejscowości. Jest to w zasadzie ostatni budynek. Na małym parkingu pozostawiam auto , zakładam biegówki włączam GPS i w drogę.
Po kilkunastu metrach dostrzegam ślady nart prowadzące w kierunku puszczy. Podążam tym śladem. Dopiero dość wysoko w górach zdaje sobie sprawę , że przed mną idą „skiturowcy” i na moich biegóweczkach nie ma szans . szukam więc jakiegoś rozsądnego zjazdu , bo drogą którą wszedłem nie ma szans na zjazd.
Powoli jakimś nie przetartym trawersem wracam do miejsca w którym podążam w kierunku czeskie granicy. Droga nie jest przetarta, w nocy napadało kilka centymetrów śniegu. Ale biegnie się dość dobrze. Widać ,że kilka dni przejechał tu ratrak , zapewne ze znanego już schroniska Parsek. Na trasie piękne widoki, cisza i wiosenne promyki słońca. Po około 1.5 godzinie dobiegam do granicy polsko czeskiej . Tutaj trafiam na uczęszczaną trasę biegową Wielki Szengen.
Dziś nawet nie próbuje zmierzyć się z ta trasą, wracam przetartym wcześniej szlakiem.
W tej okolicy funkcjonuje kilka bardzo utrzymanych tras biegowych

- Pętla Mały Szengen o długości 8 km
- Pętla Wielki Szengen o długości 17 km
- Pętla Pralinka o dł. 8 km
- Pętla Mała Pralinka o dł. 3 km
- Pętla Medvedi o dł. 8,4 km
- Pętla Pohadka o dł. 9,7 km.

Tutaj Wszystkie te pętle spotykają się na rozdrożu Palas, skąd 500 m zjazdu do Chatki Paprsek, gdzie są restauracja i bufet. Wymienione trasy mają połączenie z trasą do Petrzikowa i Ramzowej, z główną magistralą w Jesionikach, a także z Masywem Śnieżnika i Górami Rychlebskimi. Trasy wytyczono na wysokości powyżej 900 m, tak że zapewniony jest śnieg, gdy na dole już zniknął na skutek odwilży.
Utrzymywane są prawdopodobnie ze środków unijnych.
Nic tylko korzystać.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.