Poznań-Złotów

Dodano 5 września 2015 przez Garmin
Poznań-Złotów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

67865
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.3
 • Dystans: 131 km
 • Czas trwania: 7 h 31 min
 • Średnia prędkość: 17,46 km/h
 • Przewyższenie: 76,43 m
 • Suma podejść: 555,66 m
 • Suma zejść: 559,99 m
 • Data: 5 września 2015
 • Lokalizacja: Poznań, Biedrusko, Rogoźno, Margonin, Złotów
377304
Biedrusko
teren przy pałacu
377309
Noteć w okolicy Białośliwia
377310
Białośliwie
Kościół
377311
Białośliwie
Widok z doliny Noteci
377312
Dolina Noteci
377313
Wiatraki
Niechybnie zbliżam się do Margonina
377314
Dobre miejsce na posiłek
377315
Potulice
Grobowiec
377316
Noteć
377317
Potulice
377318
Ścieżka rowerowa
Z Margonina w kierunku na Szmocin
377319
Białośliwie
377320
Pomnik Słomino
377321
Wi-Poz-Złt 2015 083
377322
Potulice
377323
Uprawa czegoś
377324
Uprawa bzu czarnego
377325
Pomnik Słomino
377326
Pałac Biedrusko
377327
Białośliwie
Pomnik przy kościele - upamiętnia ofiary z rąk niemieckich z lat 1939-45. Cześć ich pamięci!
Ruszam wcześnie. Świeci słońce, bez chmur i ciepło. Wiem z prognozy, że taka pogoda długo nie potrwa.Wiatr w plecy, jest dobrze, może zdążę przed planowanymi na wieczór opadami w Złotowie. Do Biedruska mały ruch samochodowy (jest sobota rano). Zaglądam szybko do "Pałacu Biedrusko" i szybko w drogę. Przecinam Wartę i w Promnicy skręcam w lewo. Koniec asfaltu, zaczyna się niezła szutrówka. Między Mściszewem a Starczanowem asfalt a dalej do Uchorowa dobrze utrzymana leśna droga. Tu w sklepiku robię dodatkowe zaopatrzenie w prowiant. Miejscowi mówią, że za silny wiatr na rower. Ha, ha przecież wieje w plecy. Przez Pacholewo asfaltem docieram do Słomowa. Tu się zatrzymuję na pierwszy posiłek pod wzruszającym pomnikiem (zdjęcia). Dalej przez Boguniewo dojeżdżam do Rogoźna, które zostawiam bez zatrzymywania. Za Cieślami po przekroczeniu Wełny zaczyna się piach ale znośny. W między czasie dogonił mnie zimny front. Zaczęły się chmury, temperatura zaczęła spadać. Przed Potulicami wraca asfalt. W Potulicach ładny kościółek, grobowiec i nie tylko. Robię zdjęcia i w drogę. Jadę przez Żelice, Sarbkę i Kamienice. Chmury troszkę rzedną, pojawia się chwilami słońce, trochę cieplej. Przed Dziewokluczem zatrzymuję się w przeszklonym przystanku autobusowym. Pora coś zjeść i wypić kawę. Tu wiatru nie czuć a słoneczko grzeje.. Na horyzoncie wiatraki, a więc do Margonina nie daleko. Przez Sypniewo docieram do Margonina. Do tej pory ruch samochodowy znikomy , nic tylko jechać i rozkoszować się widokami. Do Młynar ścieżka rowerowa, dolej drogą wśród samochodów (190-tka). W Szamocinie zajeżdżam pod kościół i już mknę w dolinę Noteci. Na moście chcę zrobić zdjęcie, ale "profesjonalny" fotograf, oczywiście z lustrzanką staje mi przed obiektywem i sam pstryka przejęty. Po zjeździe z mostu, po drugiej stronie doliny ukazuje się ładny widoczek Białośliwia. Tu zaglądam do kościoła i zatrzymuję się przy pomniku ofiar hitlerowców (ile ich na naszych ziemiach). Za Białośliwiem zjeżdżam z drogi wojewódzkiej 190 w prawo, ciągle asfaltem. Nie chcę tracić czasu na następny "popas", więc jem kanapki w czasie jazdy. Mijam Nieżychowo, Jeziorki Kosztowskie, Młotkowo, Czajcze, Tłukomy, Bługowo. Jestem w pow. złotowskim. Po przejechaniu mostu na jeziorze Sławianowskim widzę deszczowe chmury, które zmierzają w moją stronę. Staram się przyśpieszyć, choć już brak sił. Przez Kleszczynę i Świętą dojeżdżam suchy do Złotowa, zmęczony ale szczęśliwy. Przejechane 133 km w 6 godz 22 min. ze średnią 21,1 km/godz.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pojezierze Drawskie
Pojezierze Drawskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Pojezierza Drawskiego. Mapa zamknięta jest na wschodzie przez Jezioro Dołgie, na zachodzie zaś przez Łobez. Zaznaczono tu informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
struzyk
28 sierpnia 2016 struzyk napisał:
Zawsze chciałem pojechać rowerem z Poznania do Złotowa gdzie mieszka moja babcia i dziadek. Obawiałem się jednak trochę ruchu samochodowego. Twoja propozycja trasy jednak bardzo mi pomogła. Trasa bezpieczna, prawie linii prostej i ładne widoki. Pozdrawiam.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0