Poznaj okolice Długołęki DOT67 rowerem.info

Dodano 19 sierpnia 2021 przez plik GPX
Poznaj okolice Długołęki DOT67 rowerem.info
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

225175
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1269922
Pałac i Park w Szczodrym
Pozostałość po gigantycznej siedzibie książęcej (a nawet królewskiej). W szczytowym momencie rozkwitu obiekt miał fasadę o długości 300 m i 40 000 m3 kubatury. Z czasów dawnej świetności budowli nie zostało dzisiaj już wiele. Za to zdziczały park, teren po ogrodzie botanicznym i zwierzyńcu przekształciły się w piękny las. Znajdziemy tu miejsce rekreacyjne, wyznaczono trasy biegowe, a także turystyczne. Jak na bliskość dużego miasta, jest tutaj bardzo spokojnie.
1269923
Pałac Szczodre
1269924
Park Szczodre
1269925
Park Szczodre
1269926
Park Szczodre
1269927
Park Szczodre
1269928
Czarny Jar w Zaprężynie
Miejsce magiczne i znane przez... scenografów filmowych. Ten głęboki lessowy wąwóz robi wielkie wrażenie podczas przejazdu, gdy wysokie drzewa wiszą dosłownie nad głową, a człowiek zadaje sobie pytanie - "jakim cudem to jeszcze się trzyma?" Chyba najlepiej odwiedzić to miejsce późną jesienią, kiedy strome brzegi wąwozu są odsłonięte, a liście pokrywają gładki asfalt. Obok znajdziemy jeszcze zrujnowany dworek (z nadziejami na odbudowę i ciekawą historią).
1269929
Czarny Jar w Zaprężynie
1269930
Czarny Jar w Zaprężynie
1269931
Stawy w Borowej i Rakowie
Niewielkie, ale bardzo sympatyczne kompleksy wodne. Te pierwsze są praktycznie w całości dostępne. Po samodzielnej eksploracji znajdziecie tam wiele urokliwych miejsc. Wydaje mi się, że to bardzo żyzne, mocno pokryte wodną roślinnością, zbiorniki. Często spotkamy tutaj bardzo dużo ptactwa. Warto zajrzeć tu o każdej porze roku.
1269932
Stawy w Borowej i Rakowie
1269933
Stawy w Borowej i Rakowie
1269934
Stawy w Borowej i Rakowie
1269935
Stawy w Borowej i Rakowie
1269936
Stawy w Borowej i Rakowie
1269937
Stawy w Borowej i Rakowie
1269938
Stawy w Borowej i Rakowie
Pętla o długości 36 km, poprowadzona w lekko zróżnicowanym pod względem wysokości terenie (130 m vertical). W większości biegnie po wygodnych drogach asfaltowych w otwartym terenie. Łatwo daje się podzielić na krótsze odcinki w oparciu o dwie stacje kolejowe, w pobliżu których biegnie trasa. Naturalny punkt startu to Długołęka (tak jest narysowany ślad). Relacja zdjęciowa ustawiona jest zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

Więcej tras na www.rowerem.info
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Dolina Baryczy. Część wschodnia
Dolina Baryczy. Część wschodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa wschodniej części Doliny Baryczy obejmuje obszar od Radziądza do Antonina. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°58’ - 17°55’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°15’-51°40’ szerokości geograficznej północnej. Mapa została...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.