Pośród Kotłów i Skał

Dodano 3 października 2012 przez rysowanie
Pośród Kotłów i Skał
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

14744
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

87351
Polanka Bronka Czecha
Polanka Bronka Czecha
87352
Pielgrzymy
Pielgrzymy
87353
Widok z Pielgrzymów
Widok z Pielgrzymów
87354
Kosodrzewinka
Kosodrzewinka
87355
Słonecznik
Słonecznik
87356
Wielki Staw i jego kocioł
Wielki Staw i jego kocioł
87357
Na szlaku
Na szlaku
87358
Mały staw i jego zbocza
Mały staw i jego zbocza
87359
Zbocze Wielkeigo Stawu
Zbocze Wielkeigo Stawu
87360
Zapalony amator na skale
Zapalony amator na skale
87361
Kolejka na Śnieżkę
Kolejka na Śnieżkę
87362
Czeskie KArkonosze
Czeskie KArkonosze
87363
Czeskie KArkonosze
Czeskie KArkonosze
87364
Talerze na Śnieżce po remoncie
Talerze na Śnieżce po remoncie
87365
Na drodze Jubileuszowej a w tle Kocioł Łomniczki
Na drodze Jubileuszowej a w tle Kocioł Łomniczki
87366
W stronę Kotła Łomniczki
W stronę Kotła Łomniczki
87367
Z górki na pazurki
Z górki na pazurki
87368
Kaskada wodospadu Łomniczki
Kaskada wodospadu Łomniczki
87369
Jesień w Karkonoszach
Jesień w Karkonoszach
Karpacz Biały Jar – droga Bronisława Czecha – Polanka – Pielgrzymy – Słonecznik – Główny Grzbiet Karkonoszy – Równia pod Śnieżką – Śnieżka – Kocioł Łomnicki – Karpacz Biały Jar.
Ze względu na ograniczone możliwości opis został skrócony, ale mam nadzieję, że fotografie również w dużym stopniu to wszystko wynagrodziły.
Na kolejną wycieczkę w Karkonosze wybrałem bardzo urozmaicony w krajobrazy i urokliwy szlak. Wychodząc z PKS skręciłem na lewo, gdzie ostro pod górę brukowaną droga piął się szlak zielony. Następnie wyszedłem na ulice Strażacką, a już po chwili znalazłem dalszy ciąg szlaku zielonego, który lasem ostro piął się pod górę po kamienistej ścieżce. Jest to tzw. Droga Bronka Czecha – znanego ratownika, narciarza i taternika. Ścieżka wiodła mnie przez zacieniony las przez który było widać płynącą dołem Pląsawicę. Szlak zielony wyprowadził mnie na Polankę, gdzie szlak zielony łączył się z niebieskim. Przede mną widniał Główny grzbiet Karkonoszy. Po przejściu paruset metrów skręciłem na prawo i szlakiem żółtym, przedzierając się przez urokliwą łąkę dotarłem do Pielgrzymów – ogromnej granitowej grupy skalnej, której wysokość dochodzi do 25 metrów. Po minięciu Pielgrzymów szlak bardzo się zwęził i ostro się piął pośród kosodrzewiny. Po żmudnym podejściu dotarłem na główny grzbiet, wychodząc tuż obok Słonecznika – kolejnej granitowej skałki, której wysokość dochodzi do 12 metrów.
Po odpoczynku poszedłem czerwonym szlakiem (Przyjaźni) już w stronę Śnieżki. Po drodze towarzyszyły mi widoki kotła Wielkiego stawu z Wielkim Stawem oraz kocioł Małego Stawu oraz całej Kotliny Jeleniogórskiej i Pogórza Karkonoskiego. Po około 40 minutach (z przerwami) dotarłem na Równię pod Śnieżką, gdzie przywitał mnie tłum turystów i gwar. Szybko bez zwłoki, minąłem Dom Śląski i poszedłem w górę kamienistym szlakiem, wymijając nierozważnych ludzi ubranych w klapki i japonki.
Na szczycie jak zwykle była masa ludzi więc długo tam nie zabawiłem. Odwiedziłem Kaplice św. Wawrzyńca i zacząłem drogą jubileuszową uciekać w dół, podziwiając osadzony w dole Kocioł Łomniczki wraz z jego wężowatym szlakiem, który miał mnie poprowadzić do Karpacza. Po zejściu, tuż obok Domu Śląskiego skierowałem się na czerwony szlak – ku Kotle Łomniczki. Szlak początkowy stromy pozwolił mi się delektować jesiennymi barwami, które były widoczne na drzewach. Tym też szlakiem dotarłem do Karpacza.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej zazaczone szlaki, wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na zachodzie oraz Velka...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
sserafin
9 sierpnia 2016 sserafin napisał:
Pobieram trasę i wkrótce ją przejdę - skusiło mnie profesjonalne opracowanie trasy.
boulinek11
13 października 2012 boulinek11 napisał:
Swietne zdjecia. Trasa ciekawa jaka jeszcze na Sniezke nie szedlem.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.