Poprzez Wzgórza Polkowickie

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Poprzez Wzgórza Polkowickie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8979
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 35,0 km
 • Przewyższenie: 122,55 m
 • Suma podejść: 372,39 m
 • Suma zejść: 372,38 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Rudna
63132
Rudna_4
Poprzez Wzgórza Polkowickie
Długość 35 km. Najwyższy punkt (214 m n.p.m.), a najniższy (91 m n.p.m.).
Trasa biegnie głównie trasami leśnym i wśród pol, a nieliczne odcinka szosami, na których ruch jest znikomy. Wzgórza Polkowickie stanowią południową część Wzgórz Dalkowskich. Wzgórza Dalkowskie są pasmem wzgórz morenowych, stanowiących jednostkę makroregionu Wału Trzebnickiego.
Podróż rozpoczynamy od rynku w Rudnej. Warte zainteresowania są tutaj dwa kościoły: katolicki Trójcy Świętej i prawosławny Podwyższenia Krzyża Świętego. Kierujemy się na południe, w kierunku Lubina, ale zaraz za rondem skręcamy w lewo, w kierunku północno-wschodnim w ulicę Kolejową, a potem w ulicę Krochmalną. Gdy ulica Krochmalna zbliży się do torów przejeżdżamy w prawo tunelem pod torami. Przejeżdżamy skrajem Brodowa. Polami i lasem jedziemy szosą do Wysokiego. W tej wsi kierujemy się w prawo (na wschód) w jedną z dwóch równoległych, równoleżnikowo położonych dróg. My podążamy tą północną. Za wsią droga asfaltowa przechodzi w szutrową. Droga powoli pnie się do góry i osiąga ponad 200 metrów nad poziomem morza. Po osiągnięciu apogeum zaczyna się zjazd. Dosyć ostry. Dojeżdżamy w ten sposób do Górek, zachodniego przysiółka Naroczyc. Tutaj ostro skręcamy w lewo (na północ) i meandrując ścieżkami leśnymi docieramy do Nieszczyc, które przejeżdżamy w poprzek. Przecinamy główne drogi, które biegną z Chobieni do Rudnej. Drogą wśród pól, a potem lasem dojeżdżamy do szosy asfaltowej, w miejscu, w którym ta szosa ostro skręca pod kątem prosty (z północy na wschód). W miejscu tego zakrętu my kierujemy się w lewo (na zachód) i leśną drogą, a potem polną dojeżdżamy do szosy. Na szosie w lewo (na południowy-zachód). Przejeżdżamy przez Kolonię Chełm. Za zabudowaniami wjeżdżamy w prawo (na zachód) w pola. Brzegiem lasu, potem polami jedziemy mając po prawej ręce w pewnym momencie zabudowania Huty Cedynia. Dojeżdżamy do szosy. Nie zmieniamy kierunku, lecz na skrzyżowaniu nadal jedziemy na zachód. Po przekroczeniu wiaduktem torów docieramy do lasu. Tutaj skręcamy w lewo w las (na południe). Nawigacja trasą jest utrudniona ze względu na sporą ilość ścieżek leśnych. Naszym celem są Gawronki, do których można dotrzeć z północy lub północnego-zachodu. W Gawronakch interesujący budynek pałacowy przy starym folwarku. Dalej kierujemy się do Bytkowa. Droga do tej wsi biegnie od zachodniego krańca Gawronek. Początkowo podąża na południe, potem skręcając na południowy-zachód, by takim kierunkiem przekroczyć tory. Przekraczamy też rzeczkę Bobrowicę. Do Bytkowa wjeżdżamy już od wschodu. Przejeżdżamy przez wioskę. Droga asfaltową jedziemy do Rudnej. Za lasem rozciąga się piękny widok na tę miejscowość. W Rudnej kończymy trasę w miejscu startu, na rynku.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.