category-icon

Pomiędzy Łoniowem, a Koprzywnicą

43 km
106 m
Tarnobrzeg - Łoniów, Sulisławice, Koprzywnica - Tarnobrzeg

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-06-24
Tarnobrzeg - Łoniów, Sulisławice, Koprzywnica - Tarnobrzeg
category-icon
43 km
106 m
105 m
Łatwy
3.2/6
Pomysł na wycieczkę zrodził się celem urozmaicenia drogi do Sulisławic, czyli nie wracania tą samą trasą. Dzięki temu możliwe było bliższe zapoznanie się z zabytkami gminnego Łoniowa. Z Przewłoki pojechałem polną drogą, pomiędzy sadami, aż nad sam zbiornik piaseczyński. Wspomniana droga łączy się tu z płytówką, która na zmianę z nawierzchnią z trylinki prowadzi do szosy Jasienica-Piaseczno. Po przecięciu szosy na wprost (przy kapliczce) trakt prowadził szeroką gruntówką do asfaltowego łącznika pomiędzy krajową 9, a 79. Potem już cały czas nawierzchniami asfaltowymi, przy czym trasa od przecięcia wspomnianego łącznika najpierw się wznosi, aby potem opaść do Łoniowa i połączenia z drogą nr 79. Podjazd musimy pokonać również udając się pod Pałac Moszyńskich (niedostępny - dojazd zamknięty bramą) i Kościół Św. Mikołaja. W kierunku Trzebiesławic też lekko pod górkę. Powrót od Sulisławic to właściwie cały czas na wprost i po płaskim.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wyżyna Sandomierska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Sandomierska

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i Zaleszany na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Sandomierz, Staszów, Tarnobrzeg. 

Głównym ośrodkiem tego regionu był i nadal jest Sandomierz - miasto położone nad rzeką Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Sandomierz jest ważnym ośrodkiem turystycznym, bogatym we wspaniałe zabytki z różnych okresów historycznych. 

Rok wydania: 2016