Polkowice-Lubin_1

Dodano 21 sierpnia 2016 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

84728
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.9
 • Dystans: 14,8 km
 • Przewyższenie: 55,83 m
 • Suma podejść: 85,71 m
 • Suma zejść: 130,58 m
 • Data: 20 sierpnia 2016
 • Lokalizacja: Polkowice, Lubin, Biedrzychowa
Jeżeli ktoś chce jeździć z Polkowic do Lubina rowerem, ale unikając jazdy szosą (drogą S-3) to jest to najlepsza i najkrótsza propozycja.
Początek w Polkowicach przy kościele Matki Boskiej Łaskawej przy ulicy Wojska Polskiego. Mały kawałek na wschód i wjazd na asfaltową ścieżkę spacerowo-rowerową na południowy-wschód Po drodze przejeżdżamy przez szosę biegnącą ze wschodu na zachód. Jedziemy wzdłuż ogródków działkowych. W tym miejscu zaczynają się drobne problemy wynikające z budowy nowej trasy S-3 (sierpień 2016). Trzeba znaleźć przejazd przez budowę trasy. Te miejsca się zmieniają. Widać wiadukt w budowie, którym dojedzie się do Biedrzychowej. Po przekroczeniu trasy w budowie dojeżdżamy właśnie do Biedrzychowej. We wsi mały kawałek ulicą na południowy-zachód i przy końcu skręt w lewo na południowy-wschód. Znajdujemy linię wysokiego napięcia, pod którą biegnie nasza trasa. Po niecałym kilometrze możemy oddalić się na niewielką odległość od linii energetyczne na wschód i jechać równoległa szutrową trasą biegnącą bliżej byłego stawu osadowego Gilów. Możemy też jechać pod wyżej wspomnianą linią. Niestety jest tutaj więcej miejsc piaszczystych. Obie trasy są od siebie oddalona o maksymalnie 100 metrów. Dalszy opis będzie dotyczył trasy bliżej stawu osadowego. Tak podążamy przez kilka kilometrów docierając do wytwórni betonu przez którą przejeżdżamy docierając do szosy biegnącej od drogi S-3 do Rynarcic. Przeskakujemy przez przez tę szosę i lasem jedziemy do asfaltowej drogi biegnącej na tyły lotniska w Lubinie. Na drodze asfaltowej skręcamy w prawo i jedziemy do salonu Volkswagena. Przechodzimy przejściem podziemnym na drugą stronę szosy i wzdłuż ogrodzenia Zakładów Górniczych Lubin jedziemy do budynków osiedla "D".
Paweł Niewodniczański
Sierpień 2016
lubinskietrasyrowerowe.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0