category-icon

Poleski Park Narodowy, ścieżka przyrodnicza Spławy

21 km
0 m
Urszulin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-06-17
Urszulin
category-icon
21 km
0 m
0 m
Łatwy
4.4/6
Trasę rozpoczynam we wsi Wiązowiec spod gospodarstwa agroturystycznego "Kwiatowy Zakątek" i udaję się w kierunku wsi Babsk w poszukiwaniu żółtego szlaku.
Szlak ten prowadzi do Starego Załucza, gdzie znajduje się Ośrodek Dydaktyczno - Muzealny Poleskiego Parku Narodowego. Jako że docieram tam przed godziną otwarcia ośrodka, udaję się najpierw na ścieżkę przyrodniczą Spławy.
Bilet na ścieżkę (normalny) kosztuje 6 PLN i można go kupić w: wyżej wymienionym ośrodku, dyrekcji parku w Urszulinie lub na stronie internetowej Poleskiego Parku Narodowego.
Ścieżka Spławy prowadzi głównie lasem i na 7km trasie znajduje się kilkanaście tablic informacyjnych z informacjami na temat przyrody Polesia. Główną atrakcją ścieżki jest jezioro Łukie. Niestety, są także komary.
Po zatoczeniu koła ponownie jestem pod Ośrodkiem dydaktyczno - muzealnym. Bilet wstępu kosztuje 6 PLN. Muzeum to kompendium wiedzy na temat przyrody, historii i kultury Polesia. Można także kupić pamiątki. Obok znajduje się mini ścieżka Żółwik oraz kawiarnia "Przystań Spławy".
Po zwiedzeniu Muzeum oraz odpoczynku w kawiarni wracam na żółty szlak, który prowadzi mnie do Urszulina. W Urszulinie można zjeść obiad w pizzerii Klimat oraz zrobić zakupy w miejscowych sklepach. Na koniec wracam do Wiązowca.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Poleski Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Poleski Park Narodowy

Mapa Poleskiego Parku Narodowego, zakres ograniczony linią miejscowości Kopina na południu, Hańska na wschodzie, Sosnowicy na północy i Rogoźna na zachodzie.

Wydanie 2, 2017