Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie cz.2

Dodano 15 lipca 2015 przez plik GPX
Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie cz.2
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

63900
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 48,2 km
 • Czas trwania: 5 h 40 min
 • Średnia prędkość: 8,49 km/h
 • Przewyższenie: 97 m
 • Suma podejść: 1 060,1 m
 • Suma zejść: 1 054,8 m
 • Data: 12 lipca 2015
 • Lokalizacja: Sosnowica
362599
Kurhan "Szwedzka Mogiła"
362600
Stawy z wieży widokowej w Sosnowicy
362601
Tabliczka przy drzewach "Tadeusz i Ludwika"
Drzewa w parku pałącowym dąb Tadeusz i sosna Ludwika splecione ze sobą symbolizowały nieszczęśliwą zakochaną parę Tadeusza Kościuszki i Ludwiki Sosnowickiej. Obecnie Ludwika uschła, a jej pień legł u stóp Tadeusza.
362602
Jezioro Czarne Sosnowickie
362603
Jezioro Zagłębocze
362604
Pomnik przyrody "Dąb Kościuszko"
362605
Pieszy szlak Łomnica-Sosnowica kolor czarny
Szlak pieszy, drogi gruntowe, czasem trudno przejezdne.
362606
Trudny odcinek, droga piaszczysta.
362607
Droga piaszczysta, momentami trudno przejezdna
Drugi wariant trasy przez Poj. Łęczyńsko-Włodawskie. Tym razem w dużej części trasa przebiega przez Poleski Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Pojezierze Łęczyńskie. Szlak zaczyna się w lasach miejscowości Zienki gdzie zobaczyć możemy unikatowy kurhan sprzed 1500 lat p.n.e nazwany "Szwedzką mogiła". Następnie prowadzi nas do pięknie położonej miejscowości Sosnowicy, gdzie zobaczyć może pozostałości zespołu parkowo-pałacowego Sosnowskich z zachowanym tzw. "Dworkiem Kościuszki". W parku liczny starodrzew, a okolica bogata w piękne stawy, które podziwiać możemy z wieży widokowej ustawionej przy nich. Po drodze do Sosnowicy jedziemy również fragmentem ścieżki przyrodniczej "Borek" w Lasach Parczewskich. Szlak w dalszej części zahacza o piękne jezioro Czarne Sosnowiskie (przy jeziorze pole campingowe), a dalej przejeżdża między licznymi stawami hodowlanymi i innymi zbiornikami w okolicy miejscowości Stara Jedlanka i Stary Uścimów. Ostatnią atrakcją na trasie jest jedne z najbardziej popularnych jezior Poj. Łęczyńsko-Włodawskiego, jezioro Zagłębocze, pięknie położone z plażą, infrastrukturą turystyczną oraz zapleczem gastronomicznym. Przy jeziorze ośrodek wczasowy i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Szlak kończy się w Łomnicy, na parkingu przy początku ścieżki przyrodniczej w PPN "Dąb Dominik". Drogi w 3/4 gruntowe, większość utwardzone, czasami w niewielkich fragmentach bardzo piaszczyste.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Poleski Park Narodowy
Poleski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poleskiego Parku Narodowego, zakres ograniczony linią miejscowości Kopina na południu, Hańska na wschodzie, Sosnowicy na północy i Rogoźna na zachodzie. Wydanie 2, 2017

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.