PodkrakowskieDoliny

Dodano 5 listopada 2012 przez plik GPX
PodkrakowskieDoliny
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

15519
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 19,2 km
 • Czas trwania: 4 h 15 min
 • Średnia prędkość: 4,52 km/h
 • Przewyższenie: 184,06 m
 • Suma podejść: 729,38 m
 • Suma zejść: 756,06 m
 • Data: 4 listopada 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, BolechowiceKobylanyBędkowice
91036
Brama Bolechowicka
Brama Bolechowicka to dwie skały o wysokości ok. 30 m. Wschodnia skała to Filar Abazego, natomiast zachodnia to Filar Pokutników. Są one udostępnione do wspinaczki skałkowej. Na wzgórze po wschodniej stronie Filaru Pokutników można podejść bez większych trudności.
91037
Dolina Kobylańska
91038
Żabi Koń - Kapliczka NMP
W ścianie skalnej Turni Żabikoń w 1914 roku po objawieniu NMP założona została kapliczka Matki Boskiej. Znajduje się tam ołtarzyk z figurką Matką Boską, a po lewej stronie widnieje wmurowana tablica która mówi: "Rok pamiętny objawienia Matki Boskiej 1914 r. Tu jest moja wola stwierdzają wierni".
91039
Wyjście z Doliny Kobylańskiej
91040
Potok Będkówka
91041
Figurka NMP w ścianie Sokolicy
91042
Dzięcioł w drzewo stuka
Naszą wycieczkę zaczynamy w Bolechowicach, do których dostać się można autobusami MPK 248 i 268, jeżdżącymi z krakowskiej pętli Bronowice Małe. Podążamy czarnym szlakiem prowadzącym od centrum wsi do Bramy Bolechowickiej. Następnie kierujemy się na zachód żółtym szlakiem do Doliny Kobylańskiej. W niej napotykamy różne formacje skalne, takie jak Wronia Baszta, czy Żabi Koń, w której umieszczona jest kapliczka. Wychodzimy z doliny od północnej strony i kierując się na zachód przechodzimy przez Będkowice krocząc w dół do Doliny Będkowickiej. Przkeraczamy potok i kierujemy się na północ, by po około 700m skręcić w lewo. Nadal trzymając się żółtego szlaku, wchodzimy pod wzniesienie i docieramy do skrzyżowania czarnego z żółtym szlakiem na skraju lasu. Obieramy kierunek południowy i czarnym szlakiem schodzimy do Radwanowic, gdzie "łapiemy" powrotny autobus 278 do Krakowa. Jeśli szczeście nie dopisało, można zejść niebieskim szlakiem do Rudawy, skąd do Krakowa dostaniemy się pociągiem lub autbousem 238.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
16 sierpnia 2015 JJ_Active napisał:
:)
boulinek11
17 listopada 2012 boulinek11 napisał:
Fajna, trasa i zdjecia, tylko jakis maly opis by sie przydal.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.