Podkarpackie Trasa 30 Przez Puszczę Sandomierską

Dodano 23 grudnia 2020 przez plik GPX
Podkarpackie Trasa 30 Przez Puszczę Sandomierską
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

197080
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 35,9 km
 • Przewyższenie: 33,33 m
 • Suma podejść: 398,65 m
 • Suma zejść: 398,65 m
 • Data: 10 lipca 2020
 • Lokalizacja: Stalowa Wola
1113417
Stalowa_Wola,_kościół_św._Floriana_Marcin Lesiczka (Wikimedia Commons)
1113418
Ścieżka dydaktyczna Grzybek - oznakowanie, Mariusz Maryniak
1113419
Skrzyzowanie dojazdu pożarowego nr 4 z DW 872, Mariusz Maryniak
1113420
Obiekt rekreacyjno-turystyczny Grzybek, Mariusz Maryniak
1113421
Obiekt rekreacyjno-turystyczny Grzybek, Mariusz Maryniak (2)
1113422
Niebieski szlak rowerowy pomiędzy Rudą a Burdzami, Mariusz Maryniak
1113423
Miejsce odpoczynku przy ścieżce edukacyjno-przyrodniczej, Mariusz Maryniak
1113424
Oznakowanie szlaku, Ruda Mariusz Maryniak
1113425
Obiekt rekreacyjno-turystyczny Grzybek, Mariusz Maryniak (3)
1113426
Kosciół w Rudzie, Mariusz Maryniak
1113427
Droga rowerowa w Stalowej Woli, Mariusz Maryniak
1113428
Droga leśna, Burdze, Mariusz Maryniak
1113429
Kapliczka w lesie za Burdzami, Mariusz Maryniak
1113430
Djazd pożarowy nr 4 w okolicy Wrotniej Góry, Mariusz Maryniak
1113431
Droga leśna z Maziarni do Rudy, Mariusz Maryniak
Rekreacyjna pętla po Puszczy Sandomierskiej , ze startem i metą nieopodal Stalowej Woli. Łatwa technicznie trasa przebiega w większości po lokalnych asfaltach, wydzielonych drogach dla rowerów oraz leśnych utwardzonych drogach. Częściowo pojedziemy za istniejącymi lecz niedostatecznie wyznakowanymi w terenie szlakami rowerowymi. Samochód możemy zostawić na parkingu obok obiektu rekreacyjno-turystycznego „Grzybek” przy Ścieżce Edukacyjno – Przyrodniczej „Ciemny Kąt” Nadleśnictwa Rozwadów. Kierujemy się na północ lokalną drogą pomiędzy Rudą a Stalową Wolą, dojeżdżamy do cmentarza i skręcamy w prawo. Jedziemy wydzieloną drogą dla rowerów, równolegle do ulicy Ofiar Katynia. Stąd możemy odbić do centrum miasta, by zobaczyć drewniany kościółek św. Floriana – dojazd ul. Popiełuszki, Okulickiego i Floriańską. Przejeżdżając przez Stalową Wolę na pewno zwrócimy uwagę na przemysłowy charakter miasta, o czym świadczy chociażby mijana przez nas Huta Stalowa Wola. To wielkie przedsiębiorstwo produkcyjne wybudowano w ramach infrastruktury składającej się na Centralny Okręg Przemysłowy. Kontynuujemy jazdę ul. Ofiar Katynia, po czym skręcamy w prawo, w ulicę Solidarności. Za przejazdem kolejowym kończy się wydzielona ścieżka dla rowerzystów. Jedziemy na wprost ulicą Wczasową, Wańkowicza i Wrzosową. Za pętlą autobusowa skręcamy w prawo, w ulicę Sosnową i jedziemy najpierw asfaltem, a następnie szutrową leśną drogą przez około 3 km aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką numer 872. Przecinamy ją i jedziemy prosto asfaltową drogą pożarową numer 4 do miejscowości Maziarnia. Przy końcu wsi, na 20,2 km trasy, skręcamy w prawo, w wąską asfaltową drogę, która następnie zmienia kategorię na szutrową. Trzymamy się głównego utwardzonego ciągu, po czym wracamy do drogi wojewódzkiej. Skręcamy w lewo, by po 1200 metrach zjechać w prawo, w kierunku miejscowości Ruda. Przed cmentarzem wojennym z I wojny światowej skręcamy w lewo i jedziemy ulicą kard. A. Sapiechy aż do kościoła parafialnego w Rudzie. Nasza trasa łączy się ze szlakiem niebieskim. Za jego znakami podążamy do miejscowości Brudze. Przed kościołem znajduje się pomnik przyrody – okazały dąb. Mijamy wieś, skręcamy w lewo, w kierunku Stalowej Woli. Po lewej stronie usytuowany jest poligon wojskowy. Po około dwóch kilometrach zjeżdżamy w prawo, do lasu i wracamy na parking przy „Grzybku”.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Puszcza Sandomierska – zwarty kompleks leśny na terenie Kotliny Sandomierskiej ciągnący się od Tarnobrzega na północy po Rzeszów na południu. W średniowieczu puszcza stanowiła naturalną granicę pomiędzy Polską a księstwami ruskimi. Dziś to ważny ekosystem Polski południowo-wschodniej. Przez puszczę przepływa prawobrzeżny dopływ Wisły – rzeka Łęg. W drzewostanie dominuje sosna zwyczajna i dąb szypułkowy. Leśny krajobraz puszczy urozmaicają łąki, pola i stawy rybne.

Drewniany kościół pw. św. Floriana w Stalowej Woli – wybudowany w 1802 r. w miejscowości Stany i przeniesiony w 1943 r. na obecne miejsce. Jest to budowla konstrukcji zrębowej z charakterystycznymi sobotami, zwieńczona baniastym hełmem z latarnią. We wnętrzu dominuje wyposażenie neobarokowe z XIX w. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej.
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Okolice Rzeszowa. Część północna
Okolice Rzeszowa. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.