Pobiedziskim szlakiem dworsko - pałacowym

Dodano 12 grudnia 2011 przez plik GPX
Pobiedziskim szlakiem dworsko - pałacowym
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

6358
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 22,6 km
 • Czas trwania: 1 h 13 min
 • Średnia prędkość: 18,31 km/h
 • Przewyższenie: 66 m
 • Suma podejść: 324 m
 • Suma zejść: 321 m
 • Data: 12 grudnia 2011
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Pobiedziska
54602
Jerzyn
Dwór w Jerzynie wzniesiono u schyłku XIX wieku. W okresie międzywojennym majątek Jerzyn zajął bank. W tym samym okresie należał również do właścicieli majątku Krześlice - von Brandis. W roku 1926 właścicielem był Bernhard von Brandis.
54606
Krześlice
Pałac został zbudowany około 1860 r. dla Anastazego Radońskiego przez nieznanego architekta. Po ostatecznej rozbudowie w 1890 r. rezydencja otrzymała kształt romantycznego zamku, usytuowanego w malowniczym parku krajobrazowym założonym w połowie XIX w. Przy pałacu zachowała się klasycystyczna oficyna z 1 poł. XIX w. i zabudowania folwarczne. Budynek jest piętrowy, z wielobocznymi ryzalitami od frontu i parku oraz dwoma ryzalitami bocznymi.
Kolejnymi dziedzicami Krześlic byli m.in. Zygmunt Radoński, Georg von Luttichau, i Georg von Brandis oraz żona łódzkiego przedsiębiorcy - Maria Tomaszewska z Łodzi (do 1945 roku).
54609
Pomarzanowice
Neobarokowy pałac-willa w Pomarzanowicach został wybudowany w XIX w. w stylu polskiego baroku według planów architekta Kazimierza Skórzewskiego z Hallensee pod Berlinem. Obiekt powstał w miejscu starego, krytego gontem dworu Jackowskich, w którym gospodarował Maksymilian Jackowski do 1885 r., a po nim majątek przejął jego syn, Tadeusz Jackowski. W 1895 roku w Pomarzanowicach gościła m.in. Helena Modrzejewska.
54613
Węglewo
Węglewo
54616
Wronczyn
Dworek z przełomu XIX i XX wieku. Wronczyn był w latach 1899-1939 własnością Jackowskich - Tadeusza Kryspina, a następnie jego syna Tadeusza Gustawa, dyplomaty, m.in. ambasadora RP w Belgii i Luksemburgu (w latach 1929-1937). W okresie międzywojennym w zabytkowym dworku we Wronczynie gościli ludzie kultury i polityki, m.in.: marszałek Edward Rydz-Śmigły, minister Józef Beck, Artur Rubinstein, Ignacy Jan Paderewski, Jan Lechoń, Kornel Makuszyński, Juliusz Osterwa, Leon Schiller, Tadeusz Boy-Żeleński, Ryszard Ordyński, Józef Czajkowski.
Trasa wiedzie głównie drogami asfaltowymi, częściowo drogi polne również w lasach. Szlak prowadzi po północnej części Gminy Pobiedziska, gdzie ulokowanych jest 5 obiektów dworsko - pałacowych: Jerzyn, Wronczym, Krześlice, Pomarzanowice, Węglewo.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
26 października 2015 kys30 napisał:
ładny pałac :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.