Dzisiejsza trasa ponownie przebiega po pięknych terenach Żywiecczyzny. Dojazd do Żywca jest łatwy i nie sprawia trudności. Tutaj chwila odpoczynku podczas jazdy wzdłuż rzeki Koszarawy, a dalej 50-kilometrowa pętla z licznymi, wymagającymi podjazdami, w pięknej górskiej scenografii. Przejeżdżamy przez takie miejscowości jak: Trzebinia, Juszczyna, Sopotnia, Jeleśnia, Przyborów, Koszarawa, Hucisko, Pewel Wielka i Mała, Świnna i Sporysz.
W wielu wsiach zachowało się charakterystyczne budownictwo drewniane.
Podczas pokonywania trasy, kilkukrotnie mamy możliwość podziwiania najwyższego szczytu Beskidów - Babią Górę, inaczej zwaną Diablakiem.
Wszystkich, którzy nie zdobyli jeszcze "Królowej Beskidów", gorąco zachęcam do wybrania się na ten wspaniały szczyt.
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce
Skomentuj