Po Świętochłowicach

Dodano 24 października 2015 przez plik GPX
Po Świętochłowicach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

70052
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 19,6 km
 • Przewyższenie: 33,27 m
 • Suma podejść: 171,9 m
 • Suma zejść: 169,87 m
 • Data: 19 października 2015
 • Lokalizacja: Polska, Śląskie, Świętochłowice
387192
Kościół św.Augustyna dz.Lipiny
387193
Dawny Ratusz dz.Lipiny
387194
Staw Foryśka dz.Piaśniki
387195
Dawna filia obozu KL Auschwitz
387196
Ratusz obecnie Urząd Miasta dz.Centrum
387197
Bunkier w parku im.Mieszkańców Heiloo dz.Piaśniki
387198
Lasek Chropaczowski dz.Chropaczów
387199
Staw Ajska dz.Chropaczów
Słoneczne popołudnie po pracy,postanawiam objechać miasto w którym obecnie mieszkam czyli Świetochłowice.Odwiedzam wszystkie dzielnice,najważniejsze zabytki i miejsca urokliwe,pozwalające uciec od aglomeracyjnego hałasu.

Pierwsza dzielnica jaką odwiedzam to Lipiny ze świeżo wyremontowanym placem słowiańskim na którym stoi pomnik powstańca śląskiego.Obok placu po drugiej stronie ulicy ładny ratusz z 1908 roku,obecnie mieści się tu centrum integracji społecznej.Dalej kilkaset metrów na wschód wznosi się zabytkowy 141-letni kościół św Augustyna,najstarsza świątynia w mieście.Jadę dalej w stronę centrum.Po drodze staw Foryśka leżący już w dzielnicy Piaśniki,jeden z cenniejszych przyrodniczo zbiorników w mieście.Następnie docieram do dzielnicy Zgoda choć nazwa ma niewiele wspólnego z klimatami tu panującymi :-) Znajduje się tu brama-pomnik oraz tablice pamiątkowe podobozu koncentracyjnego KL Auschwitz,po likwidacji w 1945,obóz przejął Urząd Bezpieczeństwa tworząc Obóz Pracy Zgoda.Stąd jadę do kolejnej dzielnicy,Centrum.Najpierw oglądam ratusz w którym znajduje się urząd miejski a dalej jadę na ulice Katowicką,która obecnie pełni rolę deptaka.Znajduje się przy niej kościół św.Apostołów Piotra i Pawła.Jadę dalej do dzielnicy Piaśniki.Najpierw odwiedzam OSiR Skałka ze stawem o tej samej nazwie i stadion na którym kiedyś odbywały się zawody żużlowe Śląska Świętochłowice,a następnie Park im. mieszkańców Heiloo z bunkrem należącym do obszaru warownego Śląsk.Kieruję się teraz do ostatniej dzielnicy-Chropaczów.Jadę obok ładnego stawu Wąwóz do Lasku chropaczowskiego a następnie na tzw.Ajske na której znajduje się tor motokrosowy i kolejny staw Ajska.Przejeżdzam obok kościoła w Chropaczowie i zamykam pętle wokół miasta.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Świętochłowice. Plan miasta
Świętochłowice. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Marek79
5 stycznia 2016 Marek79 napisał:
Fajna pętelka i zdjęcia,znajome okolice.Pozdrowionka ;-)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0