Po buty do Sumperka.

Dodano 16 kwietnia 2013 przez Garmin
Po buty do Sumperka.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

18774
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 112 km
 • Czas trwania: 7 h 10 min
 • Średnia prędkość: 15,64 km/h
 • Przewyższenie: 531,52 m
 • Suma podejść: 1 226,44 m
 • Suma zejść: 1 231,36 m
 • Data: 15 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Stronie Śląskie
103811
LAP001
LAP001
103812
widok Śnieznika koło Starego Mesta
103813
widok Śnieżnika z Płoszczyny
103814
widok an Wysoki Jesenik z Bludov
103815
Su
103816
podjzad pod Płoszczynę
103817
podjazd pod Płoszczynę.
103818
Hanuszovice Muzem Piwa
103819
podjazd pod Płoszczynę..
103820
Ruda nad Moravau
103821
podjazd pod Płoszczyne...
103822
Hanuszovice - bez komentarza
103823
Bludov uzdrowisko
103824
Bludov Zamek
103825
Bludov park zdrojowy
103826
Bludov Zamek.
103827
ostatnia prosta i Płoszczyna
Rano dość szybko robi się ciepło , więc po dziewiątej wyruszam do Sumperka . Chcę sprawdzić czy moje reklamowane buty biegówkowe zostały już naprawione.
Na zewnątrz niby jest ciepło ale wieje dość chłodny wiatr a na dodatek prosto w oczy.
Podjazd pod Przełęcz Płoszczyna okazuje się pewnym wyzwaniem , na drodze zalega jeszcze śnieg , lód i błoto. W takiej dziwnej scenerii dojeżdżam do przełęczy. Teraz w stronę Starego Mesta i Hanuszovic jedzie się dość szybko mimo ,że wiatr znacznie to utrudnia. W Hanuszowicach koło Muzeum Piowowarstwa i browaru zatrzymuje się na mały posiłek. Jakoś nie mam ochoty na zwiedzanie muzeum , cóż tam może być , pewnie jakieś „stare piwo „ . Ruszam więc w stronę Rudy nad Moravou i dalej do Olsan . Tutaj skręcam w lewo w stronę Sumperka. Kilka kilometrów droga prowadzi w stronę Ołomuńca i Ostrawy . Na tym odcinku ruch samochodowy jest znaczny . Przed miejscowością Bludov skręcam do „zaspanej” części uzdrowiskowej i po chwili jadę dalej w stronę Sumperka. W Bludov znajduje się tez ciekawy zameczek , który jednak nie jest otwarty dla zwiedzających .
Stąd do Sumperka już tylko 5 km. Jeszcze tylko piękny podjazd na końcu którego otwiera się wspaniała panorama ośnieżonego jeszcze Wysokiego Jesenika.
W Sumperku okazuje się ,że moje buty nie wróciły jeszcze z „Chin” …no cóż przecież to daleko a i tak do zimy raczej butów używać nie będę .
Wracam więc tym razem najkrótszą drogą do Stronia Śląskiego . Teraz dopiero odczuwam problem z zjechaniem z przełęczy , lód jest dość niebezpieczny

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Masywu Śnieżnika. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych,...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
29 października 2015 kys30 napisał:
Ciekawa trasa i ladny dystans
ryjek
16 kwietnia 2013 ryjek napisał:
Ho ho ho, kolejna setka w tym tygodniu. Kondycja z biegówek procentuje :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.