planowana pielgrzymka do Hodyszewa

Dodano 23 maja 2013 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

21969
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

110838
Sanktuarium
W hodyszewskim sanktuarium czczony jest wizerunek Matki Bożej Pojednania. Obraz, o wymiarach 130x105 cm, jest dziełem nieznanego artysty i powstał prawdopodobnie w XVII w. Namalowany na desce wizerunek przedstawia na złotym tle Maryję trzymającą na lewym ramieniu Dzieciątko Jezus. Przenajświętsza Panienka ubrana jest w szmaragdowo-niebieską suknię. Nad Jej czołem widnieje złoty krzyż jerozolimski, a na prawym ramieniu gwiazda. Boże Dziecię lewą ręką podtrzymuje księgę, a prawą zaś unosi w geście błogosławieństwa. Święte postacie pokrywa suknia z miedzianej blachy zdobiona perłami i złotem.

31 sierpnia 1980 r. miała miejsce uroczysta koronacja obrazu. Korony papieskie nałożył kardynał Franciszek Macharski, metropolita krakowski.
kolejna z zaplanowanych tras. tym razem do Sanktuarium Matki Boskiej Hodyszewskiej. Co prawda na sierpien jest zaplanowana ogolnozambrowska rowerowa pielgrzymka ale nic nei stoi na przeszkodzie, zebym samotnie odbyl ten "obowiazek" :)
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
27 maja 2013 boulinek11 napisał:
Ciekawa trasa, interesujacy opis rtowniez sanktuarium.
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.