Piwniczna-Niemcowa-Radziejowa-Rytro

Dodano 14 września 2011 przez Garmin
Piwniczna-Niemcowa-Radziejowa-Rytro
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

5306
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.2
  • Dystans: 33,8 km
  • Czas trwania: 26 h 13 min
  • Średnia prędkość: 1,29 km/h
  • Przewyższenie: 915,66 m
  • Suma podejść: 1 564,54 m
  • Suma zejść: 1 451,11 m
  • Data: 28 lipca 2011
  • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Piwniczna-Zdrój
47159
Tablica info Piwniczna-Zdrój
47161
Kościół
47162
Mapa rowerowa
47163
Zabytkowa studnia
47164
Pizzeria
47165
Droga na Bziniaki
47166
Zółty szlak
47167
Krowa :)
W zasadzie to byl byk.. ale sympatyczny ! :)
47168
Przydrożna kapliczka
47169
Widoki 1
47170
Widok 2
47171
Zabudowa+maszyna :)
47172
Widok 3
47174
BZINIAKI-Tablica informacyjna-kierunkowa
47175
BZINIAKI-kapliczka
47176
Jackowa Pościel
47177
Chatka pod Niemcową-kuchnia
47178
NIemcowa-widok z okna
47179
Niemcowa-prycze
47180
NIemcowa-piecyk
47181
Niemcowa-widok
47183
Niemcowa-namiot/schronisko
47184
Nowy Sącz-tablica kierunkowa
47185
Przełęcz Rogaczowa
47186
Widok na Tatry 1
47188
Widok na Tatry 2
47189
Widok z Radziejowej-wieża widokowa
47190
Widok z Radziejowej
47191
Przehyba-schronisko
47192
Widok ze schroniska na Przehybie
47193
Schronisko
47194
Tablica informacyjna
47195
Szlak na Rytro
47196
Ja sobie ide :)
47197
Zejscie z Przehyby
47198
Widoczek 1
47199
Widoczek 2
47200
Widoczek 3
47201
Pomnik przyrody "Wietrzne Dziury"
47202
Widoczek 4
47203
Zejscie (niebieski szlak)
47204
Zejscie - polanka
47205
Wypływające zródełko
47206
Zejście na główną trase-mostek
47208
Piekne krajobrazy-zródełko
47209
PKS :)
Przedstawiam fajną trasę dla osób, które dopiero zaczynają przygodę w łazikowaniu górskim.
Początek trasy w centrum rynku Piwniczna Zdrój. Można dojechać PKSem. Sam rynek całkiem klimatyczny.. na samym środku zabytkowa studzienka. Wokół sklepiki spożywcze, restauracje, księgarnia ( można kupić mapę Beskidu Sądeckiego), kościołek. Kierujemy się na szlak żółty w ul.Sobieskiego. Początek trasy bardzo spokojny-niewielkie wzniesienia, droga początkowo wyłożona drobnym kamieniem, później płytami dziurowanymi:) Kierujemy się na Niemcową. Trasa już typowo trawiasta – ścieżki.Oczywiście niesamowite krajobrazy, nieliczne zabudowania, stodoły, stare ciągniki i traktory. Cos fantastycznego !!! Co kilkadziesiąt metrów można natrafić na kapliczki przydrożne oraz krzyże, symbolizujące obecność i opiekę świętych. Dochodzimy do rozstaju dróg na Bziniakach ( 500 m npm). Dalej kierujemy się szklakiem żółtym. Takie małe ostrzeżenie… Za Kamiennym Groniem, przy kapliczce ( na górce) obok polany Jackowa Pościel należy kierować się w lewo, zaraz za górka ….a nie prosto. Oznaczenie niestety w tamtym miejscu nie jest na pierwszy rzut oka czytelne… tym bardziej, że na innym drzewie również jest znak żółtego szkalu nakazujący isc prosto. Ja tak zrobiłem i ku mojemu zaskoczeniu… znalazłem się w zabudowaniach pewnego sympatycznego starszego pana. Śmiał się ze mnie i mówił, że wiele osób tam bładzi. Zapytalem więc dlaczego widze kolejne błedne oznaczenie żółtego szlaku na jego stodole. Starszy pan uśmiechnął się i odpowiedział „ że ktoś sobie je tak powiesił dla zabawy”. Troche czasu straciłem na tym „psikusie” ale udało się wrócic na właściwy szlak. Po drodze na Niemcową można zauważyć poza oznaczeniami szlaków nowy, dziwnie wymalowany pędzlem symbol domku.. To znak, że zbliżamy się do „Chatki pod Niemcową”. Wcześniej obiekt ten należał do Politechniki Krakowskiej, obecnie wykupiona przez prywatnego właściciela nadal zachowuje swój niesamowity klimat. Za niewielkie pieniądze można tam przenocować na pryczach lub na specjalnie przygotowanym do tego celu polu namiotowym. W popularnej „Niemcowej” można samemu przygotować sobie posiłek w kuchni węglowej, skorzystać ze źródełka wody, wykapać się, spędzic czas grając w różne gry dostępne na miejscu…Jednym słowem tam jest CUDOWNIE ! Ogoólnie obiekt jest przystosowany do przyjęcia jednorazowo 50 osób. Oczywiście nie ma pradu! ( to jest dla mnie wielki plus! )
Po wizycie w „Niemcowej” kierujemy się na Wielki Rogacz. Na przełęczy Rogaczowej pięknie widać Tatry oraz Babią Górę. Radziejowa jest najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego ( 1262m npm) wiec nie jest rzeczą dziwną ze samo podejście jest dość ostre. Dużo nierówności, korzeni i kamieni-należy uważać aby nie skręcić kostki :) Na samej Radziejowej bardzo fajna wieża widokowa. Podczas wędrówki (przynajmniej na tablicach) informacja o potencjalnym spotkaniu orła bielika, niedziwiedzia i wilka. Z Radziejowej schodzimy szlakiem czerwonym na Przechybę ( 1175m npm). Po drodze napotykamy jeszcze symboliczny grób przewodniczki beskidzkiej, która została porażona piorunem (niestety nie pamiętam nazwiska). Znajduje się tam całkiem sympatyczne schronisko, gdzie można przenocować zarówno na przystosowanym do tego polu namiotowym jak i w samym schronisku ( pokoje 2-3-4 osobowe). Oczywiście w tym schronisku jest już ciepła woda w kranie, prąd i toaleta ale osobiście wole jednak wczesniej opisywaną „Niemcową”. Dużo bardziej odpowiada mi klimat studenckiego grania na gitarach do rana oraz wspólne chrapanie po zakończeniu koncertu :) Wycieczkę kończymy zejściem szlakiem niebieskim do Rytra. Bardzo ciężkie zejście - dużo stromych i kamienistych ścieżek. Po zejściu z Przehyby kierujemy się już do centrum Rytra. Po drodze bardzo malownicze krajobrazy zieleni w połączeniu z dopływem Dunajca- Roztoczanka (Rytrzanka) oraz w pozniejszym odcinku Poprad. Kierujemy się na przystanek PKS. Niestety z Rytra nie ma zbyt wiele połączeń do Małopolski, więc proponuje przejechac się jakimkolwiek PKSem do Starego Sącza (ew. Nowego Sącza) a stamtąd już jest dużo więcej możliwości powrotu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Sądecki
Beskid Sądecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa offline wydawnictwa Compass, którą można otworzyć na telefonie w naszej aplikacji Traseo, obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie....

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
25 kwietnia 2013 boulinek11 napisał:
Bardzo przyjemna trasa. Niedlugo sie wybieram na Radziejowa i zyczylbym sobie podobnej pogody, jak na zdjeciach.,
under
24 września 2012 under napisał:
Bardzo fajna trasa, bardzo lubię te rejony. Mam takie pytanie tylko, jak oceniasz szlak prowadzący z Wielkiego Rogacza przez Niemcową, aż do Piwnicznej-Zdrój pod względem pokonania go na rowerze?
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.