Pilsko

Dodano 6 stycznia 2017 przez aplikację iPhone
Pilsko
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

90940
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Ski Tour
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 11,2 km
 • Czas trwania: 4 h 39 min
 • Średnia prędkość: 2,4 km/h
 • Przewyższenie: 825,83 m
 • Suma podejść: 1 014,3 m
 • Suma zejść: 1 023,35 m
 • Data: 6 stycznia 2017
 • Lokalizacja: Korbielów
545294
Początek drogi w lesie.
Z drogi, wzdłuż której ulokowane są parkingi dla korzystających z ośrodka narciarskiego, należy skręcić w lewo na wyraźną leśną drogę około 150 m przed dolną stacją kolejki Szczawiny. Najczęściej są wyraźne ślady skiturowców.
545295
Jedna z kilku polan na trasie
Polana Barbórzyna na stokach wzniesienia Byk, które oddziela Kamienną od głównej drogi w kierunku przełęczy Glinne.
545296
Skrzyżowanie, trzeba uważać, żeby nie pomylić drogi
Na trasie jest kilka takich miejsc, gdzie trzeba uważać, żeby nie pomylić drogi. Na szczęście ślady najczęściej pokazują właściwą.
545297
Piękna zima
545298
W dolinie potoku Glinna. Zbliżamy się do czerwonego szlaku
545299
Czerwony szlak na Halę Miziową
545300
Po opuszczeniu szlaku w kierunku kopuły szczytowej
W pewnym momencie czerwony szlak przechodzi przez charakterystyczne zagłębienie, za którym jest garb i dalej szlak schodzi w dół w kierunku schroniska. Na tym garbie właśnie trzeba skręcić w lewo i za śladami, najczęściej snowbordzistów, iść w górę.
545301
Ponad granicą lasu
Drzewa zaczynają się przerzedzać na poziomie 1350 - 1400 metrów n.p.m. Później zaczyna się kosodrzewina, która rozciąga się aż do szczytu. Śniegu jest jednak na tyle dużo, że w ogóle nie było jej widać.
545302
Schronisko na Hali Miziowej
Narciarzy od groma, co jednak moim zdaniem nie tłumaczy oczekiwania, już po złożeniu zamówienia i zapłaceniu, ponad pół godziny na grzane piwo.
545324
Na szczycie
Mgła, śnieg, wiatr i mróz. Jak najszybsza ewakuacja. Przy dobrej pogodzie piękny widok na Tatry.
545325
Dolny odcinek nartostrady z Soliska do Korbielowa
Zmiany w ośrodku narciarskim dość znaczne. Na Buczynkę kolej krzesełkowa 6-osobowa. Aktualnie jeszcze nieczynna, ale zapowiada się dobrze. Na dole ludzi bardzo dużo, no ale w końcu święto.
Zima w czystej postaci. Wycieczka skiturowa na najwyższy szczyt województwa śląskiego. Temperatura w Korbielowie rano wynosiła -14 stopni, na Hali Miziowej około południa -19 stopni. Na Pilsku byliśmy około 11:30, po trzech godzinach od wyjścia z parkingu. Mróz był siarczysty, myślę, że w połączeniu z silnym wiatrem odczuwalna temperatura była niższa niż -30 stopni.
Początek na parkingu przy dolnej stacji wyciągu na Szczawiny. Leśną drogą generalnie poza szlakami aż do połączenia z czerwonym szlakiem na Miziową z przełęczy Glinne. Kawałek czerwonym szlakiem do charakterystycznego garbu, którym w lewo ominęliśmy halę i dosyć stromo w górę do żółtego szlaku z Miziowej na Pilsko. Po minięciu górnej stacji wyciągu orczykowego docieramy do polskiego wierzchołka. Dalej jeszcze kawałek zielonym szlakiem za tyczkami na właściwy szczyt. Widoków niestety nie było, ale za to wiatr i mróz jak najbardziej. Bardzo szybko trzeba było zdjąć foki i jak najszybciej zjechać do schroniska, żeby odmarznąć. Reszta zjazdu już nartostradami przez Buczynkę i Solisko do auta. Polecam wszystkim. Przy lepszej widoczności naprawdę jest super. Stopień trudności dałem średni z powodu warunków na górze. Niestety na szczycie komórka mi zamarzła i odmówiła współpracy, dlatego nie dałem rady zrobić zdjęcia. To, które wrzuciłem, pochodzi z telefonu mojego towarzysza.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Beskid Śląski i Żywiecki
Beskid Śląski i Żywiecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Praktyczna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na...

Mapa Magura Orawska
Magura Orawska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje region Magury Orawskiej na Słowacji, sięgający na północy do granicy z Polską. w tym miasta Namiestowo, Twardoszyn i okolice Jeziora Orawskiego. Na południe mapa sięga do linii miejscowości Podbiel, na zachód -...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0