Piknik Żuławski 2015

Dodano 5 lutego 2015 przez plik GPX
Piknik Żuławski 2015
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

54325
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 46,9 km
 • Czas trwania: 398 052 h 59 min
 • Średnia prędkość: 0 km/h
 • Przewyższenie: 6,6 m
 • Suma podejść: 55,94 m
 • Suma zejść: 56,67 m
 • Data: 30 maja 2015
 • Lokalizacja: Nowy Dwór Gdanski
314620
Dom podcieniowy Żelichowo
XVIII wieczny dom został przeniesiony z miejscowości Jelonki. Swoje nowe życie rozpoczął w malowniczym zakątku, w zakolu rzeki Tugi, tuż obok gotyckiego kościółka z XIV wieku. Dom odtworzyliśmy zachowując dawny układ pomieszczeń wypełniając go dawnymi sprzętami i łącząc ze współczesnym komfortem zapewniającym wygodę gościom. Dom słynie z kultywowania tradycji dobrej kuchni i żuławskich zwyczajów. Uczymy tutaj miłości do regionu pomagając zrozumieć krajobraz, poznać historię i ducha miejsca…
314621
Ujście Tugi do Szkarpawy
Ujście Tugi do Szkarpawy
314622
Rybina - most zwodzony
Wszystkim miłośnikom kajakarstwa i żeglarstwa ułatwia życie doskonale zaprojektowany Węzeł Wodny Rybina, leżący u zbiegu Szkarpawy i Wisły Królewieckiej. Znajdujące się tutaj zabytki hydrotechniki są bardzo pożyteczne i warte zobaczenia. Most obrotowy Żuławskiej Kolei Wąskotorowej, plaża z przystanią, dwa mosty zwodzone i Stacja Pomp dają możliwość bezpiecznego podróżowania i poznania polskiego budownictwa inżynieryjnego.
314623
Stacja pomp Grochowo
Stacja pomp zmodernizowana w ramach projektu "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław -Etap I - Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku"
314624
Most czterech pancernych w Sztutowie
314625
Stacja pomp 4W Stegna
Stacja pomp modernizowana w ramach projektu "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław - Etap I - Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku"
314626
Stacja pomp 1W Chłodniewo
Stację pomp zbudowano w roku 1930 i od tego czasu obsługuje ona 22 tysiące ha ziemi zapewniając godne warunki pracy żuławskim gospodarzom. Dwie pompy mogą w ciągu sekundy przepompować 14 tysięcy litrów wody. Instalacja powstała w celu zamknięcia ujścia Linawy do Szkarpawy. Warto dodać, że w wyniku uszkodzenia pompowni w Chłodniewie i Osłonce przez niemieckich żołnierzy, wycofujących się z tego obszaru w roku 1945 doszło do zalania żuławskiej krainy. Obszar zalania objął tereny aż po Tczew i Malbork a proces osuszania polderów pomiędzy widłami Wisły i Nogatu trwał do połowy lat 50.
314627
Stacja pomp Wybicko
Zrealizowane przedsięwzięcie to inwestycja celu publicznego, polegająca na budowie stacji pomp „Wybicko” i obiektów z nią związanych, zlokalizowana w miejscowości Wybicko w gminie Stegna, powiat nowodworski. Celem zamierzonego przedsięwzięcia była budowa pomocniczej, zautomatyzowanej pompowni melioracyjnej, odwadniającej depresyjne tereny o powierzchni 4500 ha, znajdujące się w istniejącym polderze o powierzchni 27000ha, odwadnianym pompownią Chłodniewo. Pompownia „Wybicko” pobiera wodę z ujściowego odcinka Starej Strugi i przerzuca ja do koryta Zamkowej Strugi około 750m przed jej ujściem do kanału Linawy.
314628
START / META
Start / meta rajdu rowerowego w ramach Pikniku Żuławskiego
314629
START
Początek rajdu rowerowego w ramach Pikniku Żuławskiego
338538
lewy wał przeciwpowodziowy rzeki Tugi
Trasa pokazująca ciekawe obiekty hydrotechniczne położone na Żuławach Wielkich.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Elbląga
Okolice Elbląga - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Elbląg i okolice" w skali 1:55 000, opracowana w ramach bliskiej współpracy z Oddziałem PTTK w Elblągu. Tytuł "Okolice Elbląga" to tylko hasło, bo mapa obejmuje obszar szeroko pojętych okolic Elbląga. Sięga oczywiście po Frombork,...

Mapa Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0