pierwsza

Dodano 28 maja 2012 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9783
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.0
 • Dystans: 197 km
 • Średnia prędkość: -0,03 km/h
 • Przewyższenie: 103,43 m
 • Suma podejść: 806,37 m
 • Suma zejść: 747,97 m
 • Data: 28 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Poznań
66313
Baszta Halszki.png
Szamotuły - Baszka Halszki

SZAMOTUŁY - Dawny zamek Nałęczów Szamotulskich z 2 poł. XV w., przebudowany w pocz. XVI w przez Górków. Gotycki kształt odzyskał w latach 1976-89. Muzeum z wyposażeniem wnętrz zamkowych z XVI - XVIII w., bogata kolekcja ikon. W jednej z oficyn zamkowych z końca XVIII w. - muzeum ze zbiorami etnograficznymi.
Tzw. Baszta Halszki z XVI w. nazwana imieniem córki wojewody poznańskiego Łukasza Górki - Halszki z Ostroga, więzionej tu przez okrutnego ojca. W pobliskim spichrzu z XIX w. - wystawa archeologiczna z przedmiotami, pochodzącymi z terenów budowy gazociągu jamalskiego.
66314
DSC06737.png
Obrzycko - rynek

OBRZYCKO - zachowany dawny układ urbanistyczny z Rynkiem w kształcie trapezu, zabytkowymi domami murowanymi i szachulcowymi oraz barokowym ratuszem z 2 poł. XVII w. W jego płd. ścianie - renesansowe obramowanie okienne z XVI w, przybyłe z Portugalii z poł. XIX w.
66315
DSC06775.png
Czarnków - ratusz.

CZARNKÓW - zabudowa miejska ograniczona jest rzeką i krawędzią Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Na rynku - pl. Wolności - gotycki kościół św. Marii Magdaleny z 2 poł. XVI w. Obok - eklektyczny ratusz z poł. XIX w.
W Parku Staszica - pozostałości skoczni narciarskiej, tor saneczkowy i amfiteatr.
66316
DSC06818.png
Piła - Hotel "Rodło"

PIŁA - jedno z najbardziej "zielonych" miast w Wielkopolsce, z wszystkich stron otoczone rozległymi lasami. Postanowieniem Traktatu Wersalskiego miasto niemieckie, do Polski włączone dopiero w 1945 r. po ciężkich walkach, które praktycznie w całości zniszczyły cenną starówkę.
Neogotycki, jednonawowy kościół św. Stanisława Kostki z końca XIX w., pierwotnie ewangelicki; neobarokowy, trójnawowy kościół Świętej Rodziny z pocz. XX w. - ze sklepieniami kolebkowymi i ciekawym portalem nad fasadą; kościół św. Antoniego Padewskiego z 1929/30 r. z największym w Europie krucyfiksem, wyrzeźbionym z jednego kawałka drewna (wys. 7 m.). Przy ul. Browarnej - obecnie muzeum biograficzne z interesującą ekspozycją przyrodniczą.
Nad jez. Płotki, 7 km na płn. wsch. od Piły - duży ośrodek wypoczynkowy z kąpieliskiem.
66317
DSC06839.png
Jastrowie - most wysadzony pod koniec II wojny światowej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Drawskie
Pojezierze Drawskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Pojezierza Drawskiego. Mapa zamknięta jest na wschodzie przez Jezioro Dołgie, na zachodzie zaś przez Łobez. Zaznaczono tu informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0