Piekary Śląskie trasa rowerowa

Dodano 28 kwietnia 2013 przez rysowanie
Piekary Śląskie trasa rowerowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

19691
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 56,5 km
 • Przewyższenie: 81,45 m
 • Suma podejść: 214,67 m
 • Suma zejść: 214,07 m
 • Data: 28 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Piekary Śąskie
105991
Repty Śląskie - Zródło Młodości
Jednym z najbardziej charakterystycznych i znanych miejsc w Reptach Śląskich jest, znajdujące się przy ul. Jana Waliski, Źródło Młodości. Dzisiaj już nikt dokładnie nie pamięta dlaczego nosi taką nazwę, podejrzewa się jednak, że to ze względu na specjalne walory smakowe.
Dolomitowa woda wybija w tym miejscu od niepamiętnych czasów, więc okoliczni mieszkańcy zawsze korzystali z tego dobrodziejstwa. Jednak było to tylko zwykłe źródełko dające początek niewielkiej rzeczce.

Tuż obok źródła jeszcze jedna ciekawostka. Na kamiennym cokoliku stoi stary słup graniczny. Wyryta na nim data upamiętnia podpisanie traktatu wersalskiego. Słup znajdował się prawdopodobnie na odcinku między Reptami a Ptakowicami oddzielając terytorium Niemiec od Polski. Świadczą o tym wyryte po bokach wielkie litery "D" oraz "P".
105993
Tarnowskie Góry - Zabytkowa Kopalnia Srebra
Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem, trwa około 90 minut. Zalecamy ciepłe okrycia i obuwie sportowe lub na płaskim obcasie.
Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
105994
Tarnowskie Góry - os.Jana
105999
Miasteczko Śląskie - dworzec PKP
Skrót przez tory (super nie bezpieczne przejście) ale można przejechać pod wiaduktem 3km dalej aby dojechać w to samo miejsce.
106002
Piekary Śląskie - panorama
Widok na Kopiec Powstańców Śląskich i Bazylikę.
106003
Pniowiec - przed nami 15 km lasu a może i więcej.
Przerwa na posiłek. Świeżo wędzony pstrąg a przed nami 15 km lasu a może i więcej.
106005
Swierklaniec - Park, jesien
Park w Świerklańcu — zabytkowy park krajobrazowy znajdujący się w Świerklańcu. Powierzchnia całkowita parku wynosi 180 hektarów. Park został założony w XVIII wieku. Pierwotny park założono już w latach 1670-80 przez ówczesnych właścicieli z rodu Henckel von Donnersmarck obok istniejącego już wtedy zamku.
106006
Bytom Sucha Góra - Dolomity Ski Dolina
Miejsce gdzie na nartach można jeździć przez cały rok.
W samym sercu Śląska powstał przepiękny ośrodek z mnóstwem atrakcji dla każdego. Trzy wyciągi narciarskie, 700 m tras zjazdowych, park zabaw zimowych dla najmłodszych z karuzelą do nauki jazdy, trzy restauracje, wypożyczalnia sprzętu sportowego, snowpark "White Cross Superpark", zimowy tor dla Quadów, sklep sportowy, trasy rowerowe i widokowe
106007
Repty Śląskie - „Górnośląskie Centrum Rehabilitacji”
Centrum jest unikalnym w skali kraju specjalistycznym szpitalem rehabilitacyjnym, realizującym poszpitalną rehabilitację leczniczą w schorzeniach kardiologicznych, neurologicznych i urazowo - ortopedycznych.
106008
Repty Ślaskie - Sztolnia Czarnego Pstrąga
Sztolnia Czarnego Pstrąga to unikatowy, 600 metrowy fragment XIX wiecznej sztolni Fryderyk odwadniającej podziemia tarnogórskie, który pokonuje się łodziami. Sztolnia położona jest na terenie Parku Repeckiego. Obiekt wpisany został na Listę Pomników Historii .
Zwiedzanie odbywa się ruchem wahadłowym . Wewnątrz sztolni panuje temperatura ok. 10 stopni C. Zwiedzanie polega na przepłynięciu łodziami najdłuższego w Polsce podziemnego 600 metrowego odcinka sztolni.
106014
Zbiornik wody Kozłowa Góra
Zbiornik ten został wybudowany w latach 1935-39 dla celów strategicznych, a w latach 1948-51 dokonano jego adaptacji dla celów wodociągowych.
106015
Bytom Radzionków - Muzeum Chleba Piotra Mankiewicza
Jak zawsze wszystko zaczęło się od niewinnego "zbieractwa" i kupowaniu eksponatów na targach starości, ale gdy zbiory zaczęły zajmować coraz większą przestrzeń przyszła myśl o stworzeniu muzeum. Z tej to przyczyny Muzeum znalazło swoje miejsce w Radzionkowie. Poprzez zbudowanie części muzeum od podstaw i zaadaptowaniu istniejących hal magazynowych Piotr Mankiewicz dopiął swego.
W dniu 26.04.2000r. nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Chleba, w obecności władz miejskich wojewódzkich i przedstawiciela wicepremiera Leszka Balcerowicza.
106016
Bytom Sucha Góra - Górnośląska Kolejka Wąskotorowa
Najstarsza na świecie (z 1853 roku) trasa wąskotorówki to wciąż używany
21-kilometrowy odcinek
Bytom - Tarnowskie Góry - Miasteczko Śl
Przez ponad 1 godzinę można podziwiać urokliwe a czasami brutalnie rzeczywiste krajobrazy górnośląskich miast i miasteczek oraz terenów leśno - rolniczych.
Każde 10 stacji oferuje zwiedzającym moc lokalnych atrakcji, zaczynając od zabytków po rekreacje.
106018
Rezerwat Segiet
Rezerwat usytuowany jest na Garbie Tarnogórskim, na Wyżynie Śląskiej, a dokładniej na Srebrnej Górze. Leży na granicy powiatu bytomskiego i tarnogórskiego. Jest małym rezerwatem. Mały, bo jego powierzchnia wynosi zaledwie 25 hektarów. Obejmuje on resztkę zachowanego dawnego Lasu Segieckiego.
W rezerwacie występuje prawie jednolity drzewostan bukowy z domieszką jaworu, świerka i brzozy. Buki mają przeciętnie po 150 lat i rosną w średniej odległości od siebie, co sprawia, że w rezerwacie jest duży prześwit pomiędzy drzewami, a leżące na ziemi liści uniemożliwiają rośnięcie innym roślinom, dlatego podszyt jest tutaj bardzo ubogi
106054
Wygląd trasy przez las
Droga tak prosta ze az za prosta.
Las kończy się dopiero w Piekarach Śląskich na oś. Wieczorka
106073
Piekary Śląskie - Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja
Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich
106074
Piekary Ślaskie - START - META (Ogródki dzialkowe Azalia Polska)
START META - można wystartować i zakończyć jazdę w dowolnym miejscu, ja wyjechałem z ogródka i tam wracam
106079
Zalew Nakło Chechło
Widok od strona Tarnowskich Gór.
Można tu zjeść i wykąpać się.
106165
Repty Śląskie - Najwyzsza przeszkoda.
a potem z górki to dopiero radocha
106252
Zegna Cię miasto Piekary Śl
Najgorszy odcinek Jeśli chodzi o nawierzchnię drogi. Za wiaduktem jezdnia OK
106253
Piekary śląskie - Niebezpieczne skrzyżowanie ul Pod Lipami z Obwodnicą zachodnią (911)
Stań i porozglądaj się nikt cię nie goni!
106260
Zalew Nakło Chechło
Zalew Nakło Chechło to po prostu zalana dawna kopalnia odkrywkowa piasku.
W roku 1973 przekształcone zostało na bezodpływowe jezioro.
Jego pojemność to 1,5 mln m3, a powierzchnia 90,3 ha.
Jezioro pełni funkcje rekreacyjne
106402
Przystanek Miasteczko Śląskie – Zalew Nakło Chechło
Zasadniczo GKW służą jako dogodny i sympatyczny środek transportu nad Zalew Nakło-Chechło, do którego przy słonecznej pogodzie ściągają rzesze spragnionych odpoczynku mieszkańców Śląska.
Jednak przejazd wąskotorowym pociągiem może służyć także jako idealny punkt początkowy dla rekonesansu okolicy - wzdłuż trasy kolejki znajduje się sporo interesujących miejsc i zabytków. Włączenie do każdego pociągu wagonów do przewozu rowerów stwarza możliwość organizowania ciekawych wypadów jednośladem po północnej części regionu...
106404
Bytom Radzionków - ul. Strzelców Bytomskich
Na światłach w lewo i zaraz na pasach w prawo i za przystanek tramwajowy do lasu.
106897
12-Repty Śląskie - Zrodło Młodości
Tuż obok źródła jeszcze jedna ciekawostka. Na kamiennym cokoliku stoi stary słup graniczny. Wyryta na nim data upamiętnia podpisanie traktatu wersalskiego. Słup znajdował się prawdopodobnie na odcinku między Reptami a Ptakowicami oddzielając terytorium Niemiec od Polski. Świadczą o tym wyryte po bokach wielkie litery "D" oraz "P".
107461
Rezerwat Segiet
Można poszaleć!!!!
107768
Tarnowskie Góry - Hałda popłuczkowa
Do czasu zamknięcia płuczki w 1912 roku, usypano górę o wysokości siedemnastu metrów i powierzchni równej 1,5 kilometra kwadratowego. To co w skale było najcenniejszego - pozyskany z galeny ołów oraz cynk z galmanu - stało się towarem i powędrowało w świat.
112603
Repty Śląskie - Zródło Młodości
195058
Bobry
Bobry - jak żadne inne zwierzę - w bardzo dużym stopniu zmieniają i przystosowują środowisko do swoich potrzeb. Pozalewane lasy Nadleśnictwa Świerklaniec to efekt ich pracy. Sympatyczne zwierzęta zadomowiły się u nas na dobre i nic nie wskazuje na to, że zamierzają się wyprowadzić. W Świerklańcu i okolicy nie dają się człowiekowi we znaki. Przynajmniej na razie.
195059
Bobry

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Gliwice i okolice
Gliwice i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono...

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Marek79
20 stycznia 2016 Marek79 napisał:
Fajna trasa ;-)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.