Pętla Żmigrodzka

Dodano 27 marca 2023 przez plik GPX
Pętla Żmigrodzka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

292088
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rolki
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 22,7 km
 • Czas trwania: 1 h 45 min
 • Średnia prędkość: 12,92 km/h
 • Przewyższenie: 10,6 m
 • Suma podejść: 99,8 m
 • Suma zejść: 97,6 m
 • Data: 5 lutego 2023
 • Lokalizacja: Rawicz
1618397
DIK_0150a
1618398
DIK_0068a
1618399
zmigrod2
1620739
DIK_0039a
1620740
petla zmigrodzka
Pętla Żmigrodzka
Wszyscy lubimy jeździć po pętli aby nasz trening był ciekawszy i bardziej urozmaicony.
Niestety nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania, bo nasze drogi rowerowe często mijają się z oczekiwaniami. Szukamy wtedy innych alternatywnych rozwiązań korzystając z dróg publicznych co niekiedy pomaga w realizacji naszych planów.
Tak czy inaczej trasa mająca ok 20 km i zaczynająca się w parku przy baszcie w Żmigrodzie w dużym stopniu spełnia oczekiwania i co najważniejsze jest bezpieczna.
Sam park jest już godny uwagi ze względu na ruiny pałacu Hatzfeldów, urokliwe ścieżki i staw z bijącą wysoko w niebo fontanną. Ale o tym może przy innej okazji.
Pierwsze 7 kilometrów to prawdziwy raj krajobrazowy. Asfaltowa, szeroka ścieżka biegnie wzdłuż Baryczy i jej rozlewisk. Często można zobaczyć ptactwo wodne a gdy pojedziemy wcześnie rano żerujące bobry. Majowy żabi rechot dodatkowo urozmaici nam jazdę. Czas jakby się zatrzymał a cisza wokół wydaje się niczym nie zmącona. Po drodze napotkamy kilka ławek i murowaną wiatę, gdzie można chwilę odpocząć.
W końcu dojedziemy do drogi biegnącej w lewo w stronę Stawu Jamnik i w drugą stronę gdzie możemy dojechać aż do Prusic. Po prawej stronie biegnie dalej ścieżka rowerowa, chociaż już nie tak szeroka jak na początku.
Po kilku kilometrach mamy możliwość skrętu w lewo i jazdy betonową ścieżką rowerową w kierunku Gruszeczki ale my jedziemy w prawo i w otoczeniu wszechobecnych pól docieramy do przystanku dla rowerzystów w Powidzku.
To zadaszona murowana wiata, gdzie spokojnie się napijemy i coś zjemy. W upalny, słoneczny dzień przyda się chwila spędzona w cieniu.
Teraz możemy jechać w lewo i kierować się w stronę Prusic lub w prawo jechać na Żmigród. My wybieramy tą drugą opcje.
Do basenu w Żmigrodzie zostało około 5 km. Jedziemy ścieżką rowerową i częściowo drogą o niewielkim natężeniu ruchu na której wytyczony jest szlak rowerowy. Przejedziemy też przez wioskę Kanclerzowice gdzie droga nie jest najlepsza, ale specjalnego kłopotu nam nie sprawi.
Przy Żmigrodzkim basenie kończy się asfaltowa ścieżka rowerowa. Ostatni kilometr przejedziemy dobrze oznaczonymi bocznymi uliczkami miasta aż w końcu dojedziemy do parku pod samą basztę gdzie zaczęliśmy naszą przygodę.
Polecam tą trasę szczególnie od wiosny po wczesną jesień. Niestety późną jesienią i zimą pierwsze 7 kilometrów jest mocno zasłane butwiejącymi liśćmi, przez co jazda na rolkach może być niebezpieczna.
Jednak w ogólnym zarysie to doskonała propozycja na szybki krótki trening. Jak napisałem trasa ma kilka odnóg, dzięki którym możemy dodatkowo przejechać kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt kilometrów więcej. To właśnie czyni Pętle Żmigrodzką jedną z najbardziej urokliwych i urozmaiconych tras z której korzystam tak często jak tylko mogę.
Trasa doskonale nadaje się do jazdy na rolkach i nartorolkach. 90% to ścieżki rowerowe. Pozostałe 10 % mało ruchliwe drogi publiczne i kostka betonowa przez Żmigród. Więcej szczegółów o okolicach na stronie
https://nartorolki.cba.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Baryczy
Dolina Baryczy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje cały obszar Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz tereny przyległe. Zasięg mapy wyznaczają: Ostrów Wielkopolski na północy, Twardogóra na południu, Rawicz na zachodzie i Mikstat na wschodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.