Pętla Spiska

Dodano 10 kwietnia 2018 przez plik GPX
Pętla Spiska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

119828
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.6
 • Dystans: 43,2 km
 • Przewyższenie: 505,77 m
 • Suma podejść: 1 063,62 m
 • Suma zejść: 1 063,56 m
 • Lokalizacja: Niedzica
692291
Cerkiew w Osturni
692292
Przełęcz nad Łapszanką
692293
Kapliczka św. Floriana
692294
Zamek w Niedzicy
692295
Aplikacja mobilna Spisz i Podhale
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.spiszipodhale

iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/spisz-i-podhale/id1277686194?l=pl&mt=8

Windows Phone: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/spisz-i-podhale/9p3zv4qw8rjl?rtc=1
Jednym z największych atutów Gminy Łapsze Niżne, związanych z turystyką rowerową jest przebieg przez terytorium gminy szlaku rowerowego „Pętla Spiska”. Ten wymagający odpowiedniego przygotowania kondycyjnego szlak ma charakter zamkniętej pętli oplatającej obszar Gminy Łapsze Niżne. Jego fragmenty przebiegają przez tereny sąsiednich jednostek administracyjnych tj. gminy Nowy Targ oraz Bukowina Tatrzańska jak również przez Słowację, co czyni go szlakiem międzynarodowym.

Mając na uwadze trudność szlaku głównego, alternatywą dla jazdy rekreacyjnej są szlaki mini pętli, łatwiejsze i o zdecydowanie krótszym przebiegu.

„Pętla Spiska” to rowerowy szlak turystyczny przebiegający w większości przez tereny gminy Łapsze Niżne oraz gminy Nowy Targ i Bukowina Tatrzańska.

Szlak w swoim układzie przestrzennym prezentuje układ pętli o dystansie 43,7 km. Poruszanie się po szlaku pozwala dotrzeć
do następujących miejscowości: Kacwin, Wielka Frankowa (Słowacja), Osturnia (Słowacja), Łapszanka, Łapsze Wyżne, Trybsz, Dursztyn, Krempachy, Frydman, Falsztyn, Łapsze Niżne, Niedzica Zamek i Niedzica, które z racji dobrze rozwiniętej bazy noclegowej mogą pełnić rolę zaplecza noclegowego dla miłośników rowerowych eskapad.

Szlak rowerowy „Pętla Spiska” prowadzi przez niezwykle malownicze i w wielu miejscach jeszcze w niewielkim stopniu przekształcone przez człowieka tereny leśne. Z uwagi na spory dystans i znaczne przewyższenia szlak jest przewidziany dla rowerzystów o dobrym przygotowaniu kondycyjnym.

Na szlaku zlokalizowanych zostało kilka punktów przeznaczonych do odpoczynku, które pełnią jednocześnie rolę miejsc widokowych. W tego typu punktach znajduje się zadaszona wiata doskonale nadająca się do chwilowego schronienia przed załamaniem pogody. W pobliżu umieszczone zostały również tablice prezentujące mapę turystyczną z przebiegiem szlaku, podstawowe informacje mogące być przydatne dla osób poruszających się po szlaku. W większości przypadków przy wiatach umieszczono stół i ławy oraz grill, mogące służyć jako miejsce wypoczynku czy posiłku. Lokalizacja tych miejsc przedstawia się następująco:
- Niedzica Zamek (Cisówka)
- Kacwin (Rozdroże dróg, przy końcu wsi)
- Kacwin (Wodospad graniczny)
- Łapszanka (Przełom Łapszanki)
- Łapsze Wyżne (Grandeus)

Trasa jest dostępna w aplikacji mobilnej Spisz i Podhale, dostępnej do bezpłatnego pobrania w sklepach AppStore, Google Play oraz Windows Phone Store.
Trasę poleca
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Zimą pod Tatrami
Zimą pod Tatrami - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0