Pętla rowerowa Lubin-Karczewiska-Lubin

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Pętla rowerowa Lubin-Karczewiska-Lubin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8966
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 30,1 km
 • Przewyższenie: 57,9 m
 • Suma podejść: 163,22 m
 • Suma zejść: 162,91 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63193
Raszowa
Pętla rowerowa Lubin-Karczewiska-Lubin
Długość około 31 km. Najwyższy punkt (180 m n.p.m.) w połowie drogi pomiędzy Karczewiskami a Chróstnikiem (w lesie). Najniższy (124 m n.p.m.) w Lubinie na ulicy Odrodzenia.
Ruszamy z lubińskiego Rynku, spod siedziby Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Kierujemy się przez Park Piłsudskiego do Alei Niepodległości. Ścieżką rowerową przekraczamy ulicę Mieszka I i kierujemy się w kierunku ronda. Przy rondzie przekraczamy ulicę Paderewskiego i przez Park Wrocławski dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Wrocławską. Dalej wzdłuż ul. Paderewskiego dojeżdżamy do ulicy Komisji Edukacji Narodowej, przekraczamy ją i dalej wzdłuż ul. Piłsudskiego dojeżdżamy do ul. Prymasa Wyszyńskiego. W połowie tej ulicy skręcamy w trakt biegnący wzdłuż szkół: Podstawowej nr 10 i Zespołu Szkół nr 2. W ten sposób dojeżdżamy do ul. Szpakowej. Trasa biegnie wzdłuż tej ulicy, a dalej wzdłuż ulicy Gajowej. Przy Parku Leśnym kierujemy się w lewo dojeżdżając do pola. Teraz w prawo i potem w lewo zielonym szlakiem. Trasa biegnie polami i lasami do Gorzelina. Gdy dojedziemy do asfaltu ostro w prawo aż do skrzyżowania, na którym w lewo. Szosą jedziemy do Raszówki, w której kończy się szlak zielony. Dalej podążamy szosą, przejeżdżamy przez tory i trafiamy do Karczewisk. W tej wsi trafiamy na bardzo ruchliwą drogę relacji Lubin-Legnica. Początkowo jedziemy wzdłuż tej szosy w prawo, aż do drogi na Zimną Wodę. Skręcamy w tę szosę, ale już po kilkudziesięciu metrach trafiamy na szlak niebieski, który kieruje nas do lasu w prawo. Szlak ten prowadzi nas do Chróstnika po drodze kilka razy skręcając pod kątem prostym. Gdy dojedziemy do asfaltu skręcamy w prawo, a następnie za pałacem w lewo kierując się na Krzeczyn Wielki. Drogą asfaltową docieramy do Krzeczyna, a przy boisku piłkarskim skręcamy w prawo do lasku. Przez lasek i pola docieramy do kościoła pod wezwaniem Marii Mazzarello. Za kościołem wjeżdżamy na drogę asfaltową (ulica Przemysłowa). Tą drogą podążamy do ulicy Stary Lubin, gdzie skręcamy w prawo i dalej ulicami Kolejową, Budziszyńską, Odrodzenia docieramy do lubińskiego Rynku.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
andrzej.aa
7 kwietnia 2014 andrzej.aa napisał:
To jakaś historyczna nazwa tej miejscowości? :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0