Pętla północna Lubina

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Pętla północna Lubina
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9009
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 12,7 km
 • Czas trwania: 0 h 49 min
 • Średnia prędkość: 15,43 km/h
 • Przewyższenie: 41,24 m
 • Suma podejść: 216,78 m
 • Suma zejść: 217,74 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63098
Obora-Antoni
Pętla północna Lubina.
Długość trasy – 13 km.
Najwyższy punkt 165 m n.p.m., najniższy punkt 123 m n.p.m.
Opis trasy rozpoczynamy od skrzyżowania ulic Krupińskiego i Hutniczej. Ścieżką rowerową od tego skrzyżowania jedziemy wzdłuż ulicy Krupińskiego. Objeżdżając dzielnicę domków jednorodzinnych docieramy do ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Jana Pawła II i tą ścieżką docieramy do wsi Obora. Dalej podążamy główną ulicą mijając po lewej ręce Kościół św. Antoniego. Tuż za kościołem kierujemy się w boczną uliczkę w prawo (na północny-wschód). Niebieski szlak rowerowy. Początkowo ulica jest asfaltowa, ale wnet przekształca się w drogę gruntową i biegnie wzdłuż boiska piłkarskiego. Uwaga – po kilkuset metrach następuje rozwidlenie dróg; należy jechać w lewo. Ścieżka biegnie polami i lasami, aż do przejazdu kolejowego trafiając na zaplecze ZG Lubin. Od przejazdu jadąc asfaltową drogą dojeżdżamy do bardzo ruchliwej i niebezpiecznej dla rowerzystów drogi krajowej nr 3. Znaki dalej prowadzą na drugą stronę tej dwupasmowej drogi. Radzimy zejść z roweru i przejść w dogodnym i bezpiecznym momencie. Następnie droga biegnie lasem, równolegle do szosy. Zanim dojedzie się do szosy prowadzącej do Rynarcic trzeba pokonać przeszkodę – zespół rur do transportu masy poflotacyjnej. Następnie trasa biegnie wyżej wspomnianą drogą (około 700 metrów). Szlak z drogi skręca w las w prawo i biegnie około 900 metrów na południowy-wschód. Opuszczamy niebieski szlak rowerowy dalej jadąc na południowy-wschód. Docieramy na zaplecze Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Stąd drogą asfaltową jedziemy do drogi nr 3 gdzie przejściem podziemnym obok salonu Volkswagena przechodzimy na drugą stronę jezdni. Dalej wzdłuż płotu Zakładów Górniczych Lubin kierujemy się do ulicy Hutniczej, którą docieramy na miejsce startu.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.