category-icon

Pętla północna Lubina

12 km
49 min
51 m
Polska, dolnośląskie, Lubin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-05-06
Polska, dolnośląskie, Lubin
category-icon
12 km
51 m
53 m
49 min
2.9/6
Pętla północna Lubina.
Długość trasy – 13 km.
Najwyższy punkt 165 m n.p.m., najniższy punkt 123 m n.p.m.
Opis trasy rozpoczynamy od skrzyżowania ulic Krupińskiego i Hutniczej. Ścieżką rowerową od tego skrzyżowania jedziemy wzdłuż ulicy Krupińskiego. Objeżdżając dzielnicę domków jednorodzinnych docieramy do ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Jana Pawła II i tą ścieżką docieramy do wsi Obora. Dalej podążamy główną ulicą mijając po lewej ręce Kościół św. Antoniego. Tuż za kościołem kierujemy się w boczną uliczkę w prawo (na północny-wschód). Niebieski szlak rowerowy. Początkowo ulica jest asfaltowa, ale wnet przekształca się w drogę gruntową i biegnie wzdłuż boiska piłkarskiego. Uwaga – po kilkuset metrach następuje rozwidlenie dróg; należy jechać w lewo. Ścieżka biegnie polami i lasami, aż do przejazdu kolejowego trafiając na zaplecze ZG Lubin. Od przejazdu jadąc asfaltową drogą dojeżdżamy do bardzo ruchliwej i niebezpiecznej dla rowerzystów drogi krajowej nr 3. Znaki dalej prowadzą na drugą stronę tej dwupasmowej drogi. Radzimy zejść z roweru i przejść w dogodnym i bezpiecznym momencie. Następnie droga biegnie lasem, równolegle do szosy. Zanim dojedzie się do szosy prowadzącej do Rynarcic trzeba pokonać przeszkodę – zespół rur do transportu masy poflotacyjnej. Następnie trasa biegnie wyżej wspomnianą drogą (około 700 metrów). Szlak z drogi skręca w las w prawo i biegnie około 900 metrów na południowy-wschód. Opuszczamy niebieski szlak rowerowy dalej jadąc na południowy-wschód. Docieramy na zaplecze Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Stąd drogą asfaltową jedziemy do drogi nr 3 gdzie przejściem podziemnym obok salonu Volkswagena przechodzimy na drugą stronę jezdni. Dalej wzdłuż płotu Zakładów Górniczych Lubin kierujemy się do ulicy Hutniczej, którą docieramy na miejsce startu.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie