Pętla Lubin-Składowice-Księginice-Lubin

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Pętla Lubin-Składowice-Księginice-Lubin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9018
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 18,1 km
 • Przewyższenie: 48,35 m
 • Suma podejść: 118,08 m
 • Suma zejść: 118,06 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63005
Skladowice
Pętla rowerowa z Lubina do Księginic i Składowic
Długość trasy – 18 km.
Najwyższy punkt 166 m n.p.m., najniższy punkt 118 m n.p.m.
Trasa zaczynamy przy rondzie i kierujemy się ulicą Ścinawską do dwupasmówki (droga nr 3). Na "światłach" przekraczamy tę drogę i ścieżką rowerową docieramy do ulicy Zielonej. Skręcamy w tę ulicę (na południowy-wschód). Jedziemy do wysypiska śmieci. Za wysypiskiem śmieci skręcamy w lewo (na wschód) i objeżdżamy wysypisko mając je po lewej ręce. Kierunek wnet zmieniamy na północno-wschodni. Asfaltową drogą docieramy do drogi biegnącej z Lubina do Ścinawy. Bardzo uważając przekraczamy tę drogę. Duży ruch samochodowy. Po drugiej stronie droga szutrowa. Dojeżdżamy do Księginic. Kierujemy się do pałacu. Przed pałacem skręcamy w prawo (na północny-wschód). Asfaltową drogą, która w pewnym momencie skręca ostro w lewo (na północny-zachód) jedziemy do Składowic gdzie można zobaczyć pałac, w którym mieszkał i pracował znany lekarz z XVII wieku Jan Jonston. W Składowicach na głównej ulicy skręcamy w prawo (na północny-wschód), a potem w ulicę w lewo trafiając na zielony szlak. Wyjeżdżamy ze wsi, a szlak skręca ostro w lewo (na południowy-zachód). Docieramy do szosy, którą przeskakujemy na drugą stronę. Szutrową drogą mkniemy wśród pól. W pewnym momencie skręcamy pod kątem prostym w prawo (na północny-zachód). Ciągle polem docieramy do drogi relacji Lubin-Rudna). Na drugą stronę w las. Kawałek prosto. Jednak wnet szlak zielony skręca w lewo (na południe). Potem ponownie skręca północny-zachód (w prawo. Dojeżdżamy do ulicy Spacerowej w Lubinie. Skręcamy na tę ulicę w lewo i jadąc nią po dwóch kilometrach jesteśmy na wiadukcie nad drogą nr 3. Po drugiej stronie zjeżdżamy z wiaduktu na ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż tej drogi i dojeżdżamy do ulicy Paderewskiego, którą dojeżdżamy do ulicy Ścinawskiej przy rondzie kończąc wycieczkę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.