Pętla Jurgów - Podspady - Osturna- Łapsze - Białka

Dodano 10 czerwca 2014 przez plik GPX
Pętla Jurgów - Podspady - Osturna- Łapsze - Białka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

43059
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 5.4
 • Dystans: 57,2 km
 • Czas trwania: 5 h 15 min
 • Średnia prędkość: 10,89 km/h
 • Przewyższenie: 554 m
 • Suma podejść: 1 107,71 m
 • Suma zejść: 1 107,71 m
 • Data: 8 czerwca 2014
 • Lokalizacja: Osturna
243185
10447306_707538722625139_450369407_n
243187
DSC05532
243188
DSC05535
243189
DSC0552786
Trasa dla osób ambitnych i aktywnych, wymagająca. Zaczynamy w Jurgowie tuż przed granicą polsko-słowacką.
Trasa prowadzi przez Podspady, które mijamy i jedziemy w kierunki Zdiaru. Po zjeździe na zakręcie szukamy zielonego szlaku oznaczonego literą "c" (zielone c) i kierujemy się w górę (droga zaraz za zakrętem po prawe stronie, znaki widoczne po podjechaniu około 50m). Po tym, jak już pokonamy dość długi podjazd, czeka na nas 8-kilometrowy odcinek, który jest najbardziej malowniczy i można go śmiało porównać z prawdziwymi alpejskimi długimi zjazdami i pięknymi górskimi widokami.
Druga część trasy prowadzi nas już przez lasy i słabo oznaczone szlaki. Tutaj najlepiej mieć ślad gps, ponieważ szlak zielony (rowerowy) zaraz za Łapszanką się urywa. Ten odcinek pokonujemy po drogach szutrowych i szlakach, po czym zjeżdżamy do Łapszy Niżnych i już dalej do Jurgowa jedziemy cały czas drogą asfaltową (tutaj 8 kilometrów zjazdu typu „musisz tu przyjechać i spróbować tego samemu” z prawdziwie alpejskimi widokami), a potem przedzierając się przez lasy i wioski do Białki Tatrzańskiej i z powrotem do Jurgowa.

Na trasie czekają nas liczne podjazdy, oraz piękne długie zjazdy, na których można rozwinąć prędkość do 70 km/godz. Trasa jest wymagająca i trudna.

Długość: 56 km
Wys. maks: 1321 m n.p.m
Przewyższenie: ponad 1000 m

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką, wypływającą z samego serca Tatr. Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym – Spisz. Granicę mapy wyznaczają: Szaflary na północy, Biały Dunajec na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
trasy_dla_ambitnych_i_aktywnych
25 sierpnia 2014 trasy_dla_ambitnych_i_aktywnych napisał:
Dziękujemy za miłe słowa, polecamy inne nasze trasy!
miroslaw.klimkiewicz
18 lipca 2014 miroslaw.klimkiewicz napisał:
Ciekawy wariant !!! Kiedyś zrobiłem tam trochę inną pętlę :-)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.