Pętla HARO i GIGA Poznań Bikemaraton 2011

Dodano 6 listopada 2011 przez aplikację Android
Pętla HARO i GIGA Poznań Bikemaraton 2011
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6061
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.2
  • Dystans: 35,0 km
  • Czas trwania: 2 h 14 min
  • Średnia prędkość: 15,59 km/h
  • Przewyższenie: 77 m
  • Suma podejść: 725 m
  • Suma zejść: 707 m
  • Data: 6 listopada 2011
  • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Pobiedziska
50281
Oznakowanie trasy rowerowej
Fragment trasy zlokalizowany na drodze rowerowej "11". Na zdjęciu oznaczenie szlaku na wierzbie.
50282
Wjeżdżamy do lasu
50283
Leśne drogi
Jesienne drogi w lesie pokryte są często dywanem z liści, należy zachować szczególną ostrożność, często pod takim całunem może znajdować się niespodziewana przeszkoda.
50284
Zjazd
Jeden z dłuższych i ciekawszych zjazdów na trasie wiedzie dnem "kanionu".
50285
Podjazd
Jeżeli jedziesz w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara to będzie to dla Ciebie jeden z dłuższych ale za to równie ciekawych podjazdów.
50286
Podjazd przed Kociałkową Górką
50287
Przeszkoda
Wjazdy na teren Parku Krajobrazowego są pozamykane barierami, dla rowerzystów zawsze wyznaczona jest obok ścieżka, więc bez obaw można tą przeszkodą pokonać. Po drodze spotkasz kilka takich biało-zielonych barierek.
50288
Skrajem lasu
Droga skarajem lasu w niektórych miejscach to kilka centymetrów luźnego piasku.
50289
Na rozdrożu
Na rozwidleniu dróg jedziemy w prawo.
50290
Stadnina koni.
50291
Droga rowerowa "12"
Fragment trasy wiedzie po oznakowanej drodze rowerowej nr 12.
50292
Droga asfaltowa
Od tego punktu wiedzie chyba najdłuższy fragment drogi po asfalcie.
50294
Oznakowanie
Koniec asfaltu. Na niektórych fragmentach jeszcze w listopadzie widoczne były oznakowania trasy BM 2011.
50300
Droga "mocno piaskowa"
Niezbyt przyjemny fragment trasy.
50301
Bliżej natury :)
W końcu prawdziwa wieś i pasące się krowy :)
50302
Przydrożne mokradła
50304
Kościół w Uzarzewie
50305
"Kocie łby"
Droga wybrukowana kamieniami polnymi - jak dla mnie koszmar, całe szczęście wzdłuż dobrze ubite pobocze.
50306
Dojazd na trasę ze strony Poznania i Swarzędza.
W tym miejscu na trasę można się włączyć dojeżdżając rowerem ze Swarzędza lub Poznania. Tą drogą wiodła po pętli trasa BM 2011 Poznań.
50307
Muzeum w Uzarzewie
Muzeum mieści się w dziewiętnastowiecznym pałacu położonym w sześciohektarowym parku krajobrazowym o urozmaiconej rzeźbie terenu, w którym rośnie około 1000 drzew. Wśród nich sześć jest pomnikami przyrody.
W pomieszczeniach pałacu znajduje się ekspozycja poświęcona historii łowiectwa – tej bardzo odległej, odtworzonej na podstawie wykopalisk, a także tej całkiem bliskiej sięgającej XX wieku. W dziale archeologicznym wyeksponowane są narzędzia jakimi posługiwali się pierwsi myśliwi. Ukazane są również dawne techniki myśliwskie oraz broń, akcesoria i trofea łowieckie. W salach ekspozycyjnych i w salonie myśliwskim zobaczyć można wyroby sztuki inspirowanej łowiectwem. W stajni- wozowni przedstawiono środowiska zwierząt łownych z gatunkami charakterystycznymi dla Wielkopolski.
50308
Kolejny "piaskowy" fragment trasy
50309
Park Krajobrazowy Promno
Wracamy na teren Parku Krajobrazowego.
50310
Jezioro Dębiniec
Rezerwat Przyrody Jezioro Dębiniec. Rezerwat o powierzchni 37,08 ha utworzony w celu zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych stanowiska kłoci wiechowatej i innych roślin chronionych oraz ze względów krajobrazowych.
50311
Brzeg Jeziora Dębiniec
Nad jeziorem zlokalizowana plaża niestrzeżona o ciekawym ukształowaniu na wznoszących się tarasach.
Trasa wyznaczona pętlą dla HARO i GIGA Bikemaraton 2011 Poznań w dniu 4 września 2011 r. Do pętli możliwy dojazd zarówno samochodem i wyruszenie dalej z dowolnego punktu lub rowerem. Trasa bardzo ciekawie umiejscowiona z łatwym dojazdem na dwóch kółkach zarówno z Poznania, jak i Swarzędza, Pobiedzisk czy Kostrzyna.
Trasa szybka i dość łatwa technicznie dla wprawnych rowerzystów, jednakże część podjazdów może sprawić kłopot tym mniej doświadczonym. Pętla prowadzi głównie szerokimi szutrowymi drogami leśnymi i polnymi, uwzględnione zostały również fragmenty asfaltowe - niektóre dłuższe, a niektóre jedynie jako łączniki.
Trasa w dużej części wiedzie po drogach zlokalizowanych na terenie Parku Krajobrazowego Promno, który położony jest na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Obejmuje polodowcowy obszar pagórków środkowopoznańskiej moreny czołowej oraz moreny dennej, urozmaicony wodami płynącymi i stojącymi. Celem utworzenia parku jest ochrona polodowcowego krajobrazu i terenów o dużych wartościach przyrodniczych. Powierzchnia Parku Krajobrazowego Promno wynosi 2 077 ha. Jest to najmniejszy park krajobrazowy w województwie wielkopolskim. Właśnie to ukształtowanie polodowcowe zapewnia atrakcyjność tras - niewiele odcinków płaskich wiele dłuższych i krótszych podjazdów i zjazdów.
Najwyższy punkt w parku to porośnięte lasem wzgórze morenowe, o wysokości 127 m n.p.m. w okolicach Nowej Górki. Krajobraz Parku został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie. Wody zajmują na tym terenie powierzchnię 55 ha, tj. 3%. Znajdujące się w granicach Parku jeziora to na ogół niewielkie zbiorniki powstałe w zagłębieniach wytopiskowych. Do większych akwenów Parku należą jeziora: Dębiniec (11 ha), Wójtostwo (9 ha), Dobra (11 ha) i Brzostek (5 ha). W mniejszych zagłębieniach na terenie Parku i otuliny woda występuje okresowo. Przez teren Parku przepływają dwa główne cieki: Kanał Szkutelniak (4,34 km w Parku) i Kanał Czachurski (10,20 km w Parku). Stanowią one tym samym główną sieć hydrograficzną w Parku. Przez południową część otuliny przepływa rzeka Cybina, na której znajduje się największy zbiornik wodny otuliny – Jezioro Góra (37 ha). To właśnie w pobliżu tych wzniesień i zbiorników wodnych poprowadzi ta trasa. W Parku znajdują się trzy rezerwaty przyrody: „Jezioro Dębiniec”, „Jezioro Drążynek” i „Las Liściasty w Promnie”. Droga wiedzie po wszystkich wymienionych rezerwatach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.