category-icon

Pętelka z napisami

11 km
1 h 18 min
102 m
Chorzów

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-06-08
Chorzów
category-icon
11 km
102 m
104 m
Łatwy
1 h 18 min
4.2/6
Trasa biegowa na konkurs ogłoszony na Traseo przez 4F. Mój napis autorski 4F BEST niezbyt odkrywczy ale i tak miałem trudność w znalezieniu takiej konfiguracji ulic żeby można go ułożyć w miarę czytelnej formie. Ulice starej części miasta niezbyt dobrze nadają się do biegania ze względu na wąskie a czasami jeszcze nierówne chodniki ze zniszczonego asfaltu lub popękanych płytek betonowych i całą masą aut parkujących na nich wszędzie gdzie popadnie. Nie udało mi się jednak wymyślić lepszego rejonu dla moich napisów. Założyłem także żeby dystans nie był jakiś bardzo krótki i liczyłem na co najmniej 10 km co się udało. Nie spotkałem po drodze jakichś super ciekawych obiektów. Można ewentualnie wymienić halę sportową MORIS, Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Planty im. Jerzego Wyrobka byłego piłkarza Ruchu i trenera któremu jako ostatniemu udało się z Ruchem zdobyć Mistrzostwo Polski w 1989 roku. Nie jest więc dziwne że na plantach znajduje się między innymi boisko piłkarskie dla okolicznych mieszkańców.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Świętochłowice. Plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Świętochłowice. Plan miasta

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.