category-icon

Pętelka po Górnym, Przyjaźni i Zdroju

14 km
2 h 40 min
680 m
Jastrzębie Zdrój

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-07-31
Jastrzębie Zdrój
category-icon
14 km
680 m
658 m
Łatwy
2 h 40 min
5/6
Wyruszamy tradycyjnie Kaszubską, Kurpiowską i wjazdem na Aleję między ślizgami na Śląskiej. Dalej Aleją, Warszawską, Wrocławską na Poznańską. Chodnikiem przed liceum w stronę garaży. Stromy zjazd do północnej i na wprost św. Katarzyny aż do Pszczyńskiej. Tu duży ruch więc powinien być znak niebezpieczny przejazd, ale jest tylko tabliczka ze znaczkiem szlaku rowerowego. Do góry Staffa i tak jak pisałem przy zdjęciu wąską ścieżką po betonach. Dalej asfaltem do Gałczyńskiego. W lewo aż do Okopowej. Długi zjazd a potem podjazd aż do Długiej. Tu w lewo i dalej prosto Szybową aż do Połomskiej. Na wprost obok cmentarza, zabytkowego kościoła, kopalni do Górniczej. Pod mostem i zaraz w prawo. Tu jechałem już drugi raz i nie widziałem znaków. Nie umiałem też przejechać tak, żeby do Bożej Góry Prawej nie dojechać "pod prąd". Myślę, że powinienem jechać prosto a nie w lewo, ale to sprawdzę jak będzie trochę chłodniej :) Boża G. Prawa najpierw z górki a potem masakryczny podjazd. Na górze pomnik i fajne widoki. Na Pszczyńskiej problem, żeby skręcić w lewo, bo duży ruch. Witczaka w dół obok basenu. Do parku i do domu 1-go Maja , 11 listopada i Piłsudskiego. W dół A.Bożka Śląską do łowickiej i na deptak poniżej Kaszubskiej.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020