Pękalówka - Widokowe Zacisze: Pękalówka - hale nad Poroninem - Pękalówka

Dodano 23 stycznia 2021 przez rysowanie
Pękalówka - Widokowe Zacisze: Pękalówka - hale nad Poroninem - Pękalówka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

199594
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 6,4 km
 • Przewyższenie: 100,12 m
 • Suma podejść: 118,91 m
 • Suma zejść: 119,17 m
 • Data: 1 listopada 2020
 • Lokalizacja: Zakopane
1129546
punkt widokowy
1129547
punkt widokowy
1129548
punkt widokowy
1129549
owce na gawlakach
1129550
panorama z drogi do Poronina
1129556
koniec asfaltu, początek drogi ziemnej/śnieżnej
1129557
przykładowe miejsce zawrotki
można zawrócić w dowolnym momencie
1129558
Pękalówka Widokowe Zacisze
Wasz dom :)
Gościom Pękalówki polecamy i latem i zimą łatwą trasę spacerową z domu prawie do samego Poronina (nawrotka w dowolnym miejscu).

Trasa w części jest asfaltowa, a od ul. Walkosze w kierunku Poronina to trawiasta, czasami utwardzona droga gruntowa. ZIMĄ na tej nieasfaltowej części drogi należy spodziewać się śniegu i to raczej w wersji głębokiej, niż udeptanej (nie jest to oficjalny szlak ani droga do czyjejś posesji). Ale na pewno warto się tam wybrać i sprawdzić - jesli droga będzie nadawała się do wędrówki, koniecznie idźcie przed siebie - panorama Tatr całą drogę i mnóstwo otwartej przestrzeni wokoło!

DLA KOGO: dla każdego, w każdej kondycji. Koniecznie w piękny widokowy dzień - cały czas będziecie gapić się na góry!

NA LATO: tak

NA ZIMĘ: tak, choć po zejściu z asfaltu można spodziewać się zasp - trzeba sprawdzić samemu aktualne warunki na tej drodze :)

Z DZIEĆMI: tak, zarówno w wózku jak i w nosidle/plecaku. Po drodze mnóstwo polan z dziewiczym śniegiem, gdzie można robić bałwany, aniołki i inne śniegowe wariacje.

Z PSEM: tak!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką, wypływającą z samego serca Tatr. Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym – Spisz. Granicę mapy wyznaczają: Szaflary na północy, Biały Dunajec na...

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.