PAWEŁ - Góra Chrobrego - przednówek polskich Gór Opawskich na pograniczu polsko-c

Dodano 4 października 2010 przez Garmin
PAWEŁ - Góra Chrobrego - przednówek polskich Gór Opawskich na pograniczu polsko-c
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1218
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 8,5 km
 • Czas trwania: 0 h 59 min
 • Średnia prędkość: 8,53 km/h
 • Przewyższenie: 366,76 m
 • Suma podejść: 1 234,72 m
 • Suma zejść: 1 257,63 m
 • Data: 16 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, opolskie, Konradowa, Głuchołazy
241
parking Pod Bukiem
LAP001
1083
Zdjęcie161.png
kościółek św. Anny na szczycie Góry Parkowej / Chrobrego
1084
Zdjęcie163.png
nieczynne schronisko w pobliżu kościoła na szczycie
1085
PB020007.png
zbocza Góry Chrobrego porasta gęsty las - raj dla grzybiarzy
1086
Zdjęcie166.png
w okolicach parkingów i hoteli u podnóża Góry od strony przejazdu kolejowego
1087
Zdjęcie169.png
wokół Góry Parkowej/ Chrobrego prowadzi szlak kapliczek
Niedaleko dawnej granicy z Czechami, w miejscu, gdzie czeska kolejka przecina lasy i łąki okolic Pokrzywnej i Głuchołaz znajdują się jedne z najciekawszych terenów rekreacyjnych i jedyne góry w woj. opolskim - pasmo w Sudetach. To raj dla biegaczy, miłośników rowerowych wyczynów, a także grzybiarzy i ornitologów. Zimą zaś można tu śmigać na nartach biegowych. To tu organizuje się rokrocznie wiele uznanych i rozpopularyzowanych w całej Polsce imprez biegowych, rajdów pieszych polsko-czeskich.
Naszą trasę rozpoczynamy w okolicy hoteli Sudety i Pod Bukiem, gdzie nietrudno znaleźć dogodne miejsce do parkowania, w pobliżu torów kolejowych. Tuż za nimi kończy się asfaltowa droga, a po prawej jest skwer leśny z placem zabaw i wieloma miejscami do wypoczynku. Okrążając skwer od strony parkingu Pod Bukiem zaczynamy wchodzić lub wbiegać na Górę Parkową (in. Górę Chrobrego), która miłośnikom wszelkich aktywności ma do zaoferowania ponad 20 km dość dobrze oznakowanych tras, m.in. wokół tej góry, na jej szczyt na wys. 543 m n.p.m., ze schroniskiem i kościółkiem św. Anny, za którym widać Wiszące Skały na Przedniej Kopie (467 m n.p.m.) - czy do oddalonego o 10 km Rejvizu po czeskiej stronie. Od tego roku nierówna trasa - pętla o dł. 3,5 km wokół Parkowej - zostaje poszerzona i utwardzona, to szlak kapliczek kamiennych drogi krzyżowej, wkomponowanych w las świerkowy. W stronę Białej Głuchołaskiej rozciąga się rezerwat przyrody. Tu las iglasty przechodzi w bukowy.
Trasę tę pokonujemy do połowy od strony prawej ku lewej, przeciwnie niż wskazówki zegara (niebieskim szlakiem), po ok. 25 min pieszo lub 15 min. biegiem (strome podbiegi) nie można przeoczyć szlaku idącego ku górze. Warto dołożyć trochę wysiłku i skumulować siły na kolejny stromy podbieg - do samego kościółka na szczycie i pobliskiego małego schroniska. Stąd do końca trasy mamy tylko zbieg w dół.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa {Galileos} Biskupia Kopa
{Galileos} Biskupia Kopa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Biskupiej Kopy i obszaru całych Gór Opawskich, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie jest Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra Poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Mapa posiada aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 2.9 (10 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Trasa swietna, dzika. Jeszcze nie zadeptana.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.