Pasłęk - Kanał Elbląski - czarny

Dodano 25 sierpnia 2013 przez rysowanie
Pasłęk - Kanał Elbląski - czarny
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

28392
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

147734
źródło: kanalelblaski.eu
147735
źródło: kanalelblaski.eu
147736
źródło: kanalelblaski.eu
Szlak łącznikowy prowadzący na całej długości drogą wojewódzką nr 526 o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego. Miejscem szczególnie niebezpiecznym jest skrzyżowanie z drogą krajową nr 7. Poza tym łatwy, dostępny dla każdego turysty. Łączy dwa szlaki regionalne:
żółty z Elbląga do Gorynia
zielony z Elbląga do Iławy

Atrakcje szlaku:

Pasłęk - szlak zaczyna się przy Placu Tysiąclecia Państwa Polskiego, głównego placu w mieście, u podnóża średniowiecznych murów. Dawniej był tu staw ciągnący się od Bramy Kamiennej do Bramy Garncarskiej. Później urządzono plac ćwiczeń wojskowych dla garnizonu dowodzonego przez gen. Taddena. Przy ul. Bohaterów Westerplatte znajduje się kościół pw. św. Jerzego, jeden z najstarszych i najpiękniejszych w dawnych Prusach Górnych, wybudowany w latach 1586-1592. Obecnie świątynia jest użytkowana przez kościół ewangelicko-augsburski i prawosławny. Za kościołem ciągnie się park, dawniej największa nekropolia Pasłęka.
Krasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

Kanał Elbląski - szlak kończy się przy moście na Kanale Elbląskim i łączy z zielonym szlakiem rowerowym Elbląg - Iława. Most wybudowano w 1911 roku.

źródło: kanalelblaski.eu
Trasę poleca
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Elbląga
Okolice Elbląga - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Elbląg i okolice" w skali 1:55 000, opracowana w ramach bliskiej współpracy z Oddziałem PTTK w Elblągu. Tytuł "Okolice Elbląga" to tylko hasło, bo mapa obejmuje obszar szeroko pojętych okolic Elbląga. Sięga oczywiście po Frombork,...

Mapa Kanał Elbląski i okolice
Kanał Elbląski i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Kanał Elbląski" przedstawia przebieg jednej z większych atrakcji Polski północnej, jaką jest właśnie Kanał Elbląski, czyli żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W latach 70. XX w. część kanału...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
15 sierpnia 2016 JJ_Active napisał:
Zaliczone:)
kys30
13 października 2015 kys30 napisał:
piękne widoki :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0