Pamir i Karakorum Highway

Dodano 8 listopada 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6124
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

50543
Stolica Kirgistanu
Stolica Kirgistanu
50544
Jeziorko
Przepiękne wysokogórskie jezioro położone na wysokości na ponad 3100 m, porośnięte na brzegach jutrami Kirgizów ;)
50545
Pamir Highway
Pamir Highway
50546
Przełącz graniczna
Przełącz graniczna
50547
Dushanbe
Stolica Tajikistanu
50548
Khardung La
Najwyższa przełęcz na drodze Khardung La, 5602 m n.p.m.
50549
Przełęcz graniczna
Przełęcz graniczna Chiny-Pakistan
50550
łuk skalny
najwyższy na świecie naturalny łuk skalny, ok. 350 metrów wysokości.
50551
Karakorum Highway
centrum Jedwabnego szlaku i początek naszej Karakorum Highway
50552
Muztagh Ata
Widok na Muztagh Ata, Ojcia Lodowych Gór
50553
Płaskowyż
Podobno drugi co do wysokości położony płaskowyż w Azji, średnio na poziomie ponad 4 tyś. m n.p.m.
50554
New Delhi
Stolica Indii
Karakorum Highway to droga, która ciągnie się przez cztery pasma górskie - w tym trzy najwyższe na świecie - Himalaje, Karakorum i Hindukusz oraz Pamir. Po stronie Chińskiej biegnie szerokimi i trawiastymi dolinami Pamiru. Krajobraz po pakistańskiej stronie jest diametralnie różny: szosa prowadzi po zboczach głębokich kanionów rzeki, co chwila wznosząc się i opadając do poziomu wody. Droga praktycznie w całości jest asfaltowana, ale z powodu padających deszczy oraz trzęsień ziemi jest często przerywana przez lawiny błotne i spadające rumowiska skalne. Co jakiś czas asfalt gwałtownie się kończy i wszyscy, łącznie z potężnymi pakistańskimi ciężarówkami, muszą ominąć ten zniszczony odcinek szlaku wyboistą, szutrową drogą. Poniżej drogi leżą milczące ofiary nieujarzmionej przyrody - przewrócone wraki samochodów i autobusów. Rok temu w Karakorum zeszła lawina i na trasie utworzyło się jezioro, dlatego cześć trasy trzeba będzie przepłynąć łodzią. W planach mamy przejechanie przez do nie dawna uważaną za najwyższą przejezdną przełęcz na świecie (Khardung La 5602 m n.p.m.). Kolejna wyprawa rowerowa po Titicaca Cycle Expedition to cel na przyszły rok, wierzę, że uda siego zrealizować.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.