Paczółtowice-Siedlec-Dubie-Rezerwat Dolina Racławki-Paczółtowice

Dodano 16 sierpnia 2013 przez plik GPX
Paczółtowice-Siedlec-Dubie-Rezerwat Dolina Racławki-Paczółtowice
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

27745
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 13,9 km
 • Przewyższenie: 183,2 m
 • Suma podejść: 469,57 m
 • Suma zejść: 469,38 m
 • Data: 16 sierpnia 2013
 • Lokalizacja: Paczółtowice
145994
Rezerwat Dolina Racławki.
Pierwszy mostek w wejściu do Doliny Racławki od strony Dubia. Przed mostkiem znajduje się tablica z wszystkimi informacjami wraz z mapką.
145995
Rezerwat Dolina Racławki.
Przy zakolu Racławki ot takie miejsce dla odważnych rowerzystów.
145996
Rezerwat Dolina Racławki.
Ścieżka dydaktyczna ma około 4 km . Na uwagę zasługuje Wąwóz Stradlina, gdzie możemy zobaczyć ciekawe formy odsłoniętego piaskowca oraz wyżłobione koryto okazyjnie płynącej Racławki.
145997
Rezerwat Dolina Racławki.
Na zdjęciu miejsce wspominane w opisie. W tym miejscu koryto rzeki często wylewa, wypłukując ścieżkę, dlatego do przejścia pod ścianą skały służą kamienie.
Krótka, ale bardzo przyjemna trasa rowerowa, którą bez problemu pokonamy z naszymi pociechami. Start w Paczółtowicach może być parking obok zabytkowego drewnianego kościółka z bogatą historią. Jedziemy w kierunku Dębnika. My wybraliśmy łagodniejszy podjazd drogą w lewo tuż za sklepem obok remizy strażackiej. Podjazd główną drogą jest stromy i nie do końca bezpieczny z uwagi na częste wypadki na tym odcinku (serpentyny). Łączymy się z główną drogą tuż za wzgórzem Boża Męka (457 m n.p.m.). Łatwo rozpoznać przez stojącą na nim kapliczce. Ze wzgórza roztacza się piękny widok na Paczółtowice i Dolinę Racławki. Drogą główną dojeżdżamy do Dębnika, na skrzyżowaniu możemy jechać prosto, wjeżdżając w gruntową drogę leśną, jednak my skręcamy w prawo za główną drogą i odbijamy w najbliższą drogę gruntową w lewo(droga Siedlecka). Wspomniana droga na wprost skrzyżowania bywa bardzo błotnista na początkowym odcinku a ta, którą jechaliśmy i tak łączy się z nią w lesie. Obydwie prowadzą w jedno miejsce, na skraj lasu w miejscowości Siedlec. Tu zaczyna się asfalt i stromy długi zjazd w dół. Tu zwracam uwagę na sprawne hamulce w rowerach. JEST STROMO. Po ostrym zakręcie w prawo na skrzyżowaniu w lewo i za główną do Dubia. Będąc w Dubiu polecam Restaurację ROKO to również ośrodek hodowli pstrąga. Dojazd drogą obok szklarni do Radwanowic, ul.Pstrągowa 1. Rybki palce lizać i nie tylko... :-) Powrót do centrum Dubia, tu boisko pod okazałymi skałkami jurajskimi i plac zabaw. Jedziemy drogą w kierunku miejscowości Żary. Tuż za granicami Dubia mamy po lewej parking i wejście do Rezerwatu Doliny Racławki, nasz główny punkt wycieczki. To jedna z ładniejszych podkrakowskich dolinek jurajskich obok Kobylańskiej czy Będkowskiej. Mamy tu trzy szlaki w tym ścieżkę dydaktyczną z 13 punktami. Jeśli ktoś nie był, polecam zobaczyć. Jestem pewny, że wróci tu ponownie. Ścieżką wzdłuż potoku Racławka dojdziemy lub dojedziemy rowerem do Paczółtowic. Jedno miejsce, gdzie koryto rzeki często wylewa zmusi nas do przeprowadzenia rowera. Na trasie trzy mostki nad Racławką. Będąc już w Paczółtowicach, pozostaje nam na koniec wyjazd pod górkę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Dolinki Podkrakowskie
Dolinki Podkrakowskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Dolinki Podkrakowskie przedstawia najciekawsze tereny rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje malownicze wąwozy i doliny w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to obszar Ojcowskiego Parku Narodowego, Parku...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Szlak Orlich Gniazd

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Ruina Zamku Ogrodzieniec | Autor zdjęcia: max_c74
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0