Ostrowiec Św. - Bałtów - Sienno

Dodano 10 grudnia 2010 przez Garmin
Ostrowiec Św. - Bałtów - Sienno
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1275
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Samochód
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.8
  • Dystans: 46,5 km
  • Czas trwania: 2 h 35 min
  • Średnia prędkość: 17,96 km/h
  • Przewyższenie: 82,67 m
  • Suma podejść: 657,06 m
  • Suma zejść: 671,48 m
  • Data: 4 września 2010
  • Lokalizacja: Polska, świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski
505
stacja benzynowa
początek trasy
506
pizzeria ROMA
koniec wycieczki, czas się pożywić :)
507
kościół w Sarnówku
kościół w Sarnówku
508
kościół w Siennie
kościół w Siennie
509
podwórko garncarza
tutaj pracuje miejscowy rzemieślnik
510
Krzemionki Opatowskie
jedna z głównych atrakcji na trasie
511
Bałtów
cel główny trasy
1279
garncarz 1.png
wyroby garncarza
1280
piec garnarski.png
piec garncarski
1281
Krzemionki.png
figura górnika w kopalni
1282
krzemionki.png
chata neolityczna
1283
jurapark2.png
tyranozaurus rex :))
1284
Jurapark.png
dinozaury w Bałtowie
1285
kościół Sarnówek.png
zabytkowy drewniany kościół w Sarnówku
1286
kościół Sienno.png
kościół w Siennie pw. św. Zygmunta
1287
wąwóz Bałtów.png
malowniczy wąwóz w Bałtowie
1288
Wąwóz 3.png
wąwóz w Bałtowie
1289
bałtów zwierzyniec.png
zwierzyniec Bałtów
Trasa wiedzie przez główne atrakcje w okolicach Ostrowca Św. które są odwiedzane przez turystów z całej Polski. Początek trasy na początku ulicy Bałtowskiej, za stacją benzynową. Kierunek -> Bałtów. Na trasie w miejscowości Sudół mijamy pomnik ustawiony w miejscu walk powstańczych z 1863r. Następnie nie daleko skręcamy na Krzemionki Opatowskie, gdzie mieści się rezerwat archeologiczny, a tam kopalnia krzemienia pasiastego eksploatowana w latach ok. 3900-1600 p.n.e. Kopalnia ta należała do jednej z najważniejszych w Europie. W rezerwacie znajduję się również fascynująca rekonstrukcja wioski neolitycznej. Po zwiedzeniu tejże atrakcji, powracamy do głównej trasy. Kierujemy się drogowskazami na Bałtów.
W miejscowości Maksymilianów, widzimy tabliczkę prowadzącą nas do miejscowego garncarza. Tam można zobaczyć jak tworzą się wyroby miejscowego rzemieślnika.
Po zobaczeniu tej ciekawej pracy, kolejnym naszym przystankiem będzie jakże ciekawy, słynący przede wszystkim z Parku Jurajskiego - Bałtów.
Tam niezliczone atrakcje, trzeba poświęcić dużo czasu aby wszystko jednego dnia zwiedzić. Oprócz wyżej wymienionego Juraparku, mamy tam również Zwierzyniec Bałtowski (mający również miano Bałtowskiego Safari), położony na 40 hektarach naturalnego zbocza tutejszych wyżyn, spotkamy tu majestatyczne jelenie Dybowskiego, pełne gracji i wdzięku daniele, ciekawskie i energiczne muflony, dostojne stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie. Alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły - można je obserwować w naturalnym środowisku, niemal na wyciągnięcie ręki. Poza Juraparkiem oraz Zwierzyńcem można skorzystać również ze spływu tratwą bądź kajakiem doliną rzeki Kamiennej.Tratwę prowadzi dwóch flisaków, którzy chętnie opowiadają bałtowskie legendy lub grają na akordeonie. Kolejną atrakcją bałtowską jest kraina koni oraz szwajcaria bałtowska, czyli stok narciarski.
Jak widać Bałtów jest niesamowitym, godną wszelakiej uwagi miejscowością turystyczna w Polsce. Wymienione atrakcje to oczywiście nie wszystko co możemy tam zobaczyć, lecz nie da się opisać chyba wszystkiego co oferuje ta miejscowość.
Po odwiedzeniu Bałtowa ruszamy w dalszą podróż, kierując się malowniczym wąwozem na Sienno. Tam zwiedzamy rynek oraz kościół św. Zygmunta, który pierwotnie został zbudowany przez króla Władysława Jagiełłę w 1390r. Obecnie kościół zbudowany jest w stylu gotyckim z cegły palonej, orientowany. Na dziedzińcu znajduje się figura papieża Jana Pawła II.
Następnie udajemy się w kierunku Ostrowca, po drodze w Sarnówku Dużym mijamy zabytkowy drewniany kościół św. Antoniego Padewskiego.
Koniec trasy na parkingu pod pizzerią Roma w Ostrowcu, gdzie można zjeść smaczną pizzę na zakończenie podróży.

Trasa jest nadzwyczaj ciekawa, na prawdę warto w nią wyruszyć. Jednak aby zwiedzić ją wraz ze wszystkimi atrakcjami lepiej wybrać się chyba samochodem, gdyż rowerem mogłoby nam nie wystarczyć dnia na podróż. Polecam serdecznie :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Świętokrzyskie
Góry Świętokrzyskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Świętokrzyskie" przedstawia całość masywu, położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Niezbyt wymagający teren sprawia, że jego ścieżki przemierzać mogą także mniej doświadczeni turyści. Obszar przedstawiony na mapie...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Wasza ocena: 4.6 (27 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.