ósemka charzykowsko-karsińska

Dodano 19 sierpnia 2019 przez rysowanie
ósemka charzykowsko-karsińska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

156544
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 51,6 km
 • Przewyższenie: 49,77 m
 • Suma podejść: 185,57 m
 • Suma zejść: 185,1 m
 • Data: 22 lipca 2019
883735
punkt widokowy
z tego miejsca można pooglądać Jezioro Charzykowskie
883736
most zwodzony
883737
stary młyn
tutaj był młyn i tartak wodny
883738
Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego
tu mieści się muzeum i sklep z pamiątkami
883739
dąb Bartuś
około 600letni dąb
883795
20190722_122422[1]
Startujemy w miejscowości Charzykowy i kierujemy się na północ szlakiem niebieskim. Droga prowadzi głównie lasem, ale czego spodziewać się po Borach Tucholskich? Po około 12 kilometrach, za miejscowością Bachorze, robimy pierwszy przystanek. Zostawiamy rowery i już na piechotę wchodzimy na niewielkie wzniesienie, gdzie jest punkt widokowy, z którego widać rozległą panoramę Jeziora Charzykowskiego oraz zabudowania Małych Swornegaci. Nazwa wsi wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z bielizną tylko z umacnianiem brzegów jezior korzeniami sosny. W Małych Swornegaciach, od maja do września, cztery razy dziennie podnoszony jest most zwodzony. Znajduje się nad Brdą pomiędzy Jeziorem Charzykowskim a Karsińskim.
Z Małych Swornegaci jedziemy dalej szlakiem niebieskim w kierunku miejscowości Chociński Młyn. Zatrzymujemy się na moście nad rzeką Chocina , przy pozostałościach po młynie i tartaku wodnym.
Dalsza droga wiedzie nas na pólnocny-wschód do miejscowości Swornegacie gdzie zwiedzamy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego. W niewielkim muzeum można, oprócz podziwiania eksponatów, zakupić pamiątki z Kaszub. Przy odrobinie szczęścia można trafić na warsztaty wypieku chleba w piecu chlebowym.
Ruszamy dalej na wschód niebieskim szlakiem do miejscowości Drzewicz, w której zmieniamy kolor trasy na czarny i wjeżdżamy w lasy Borów Tucholskich. Trasa czarna wiedzie nas wzdłuż dwóch pięknie położonych jezior, Małe i Wielkie Krzywce aż do około sześćsetletniego dębu o imieniu Bartuś. Na uwagę zasługuje również niemłoda piękna rozłożysta sosna, która rośnie sobie naprzeciwko Bartusia.
Spod dębu jedziemy dalej niebieskim i mocno piaszczystym szlakiem pieszym w kierunku Małych Swornegaci. Po minięci po raz drugi tego dnia zwodzonego mostu, zjeżdżamy w lewo na zielony szlak rowerowy, który biegnie wzdłuż jeziora a następnie wzdłuż Brdy.W pewnym momencie szlak wyprowadza nas na drogę asfaltową i szlakiem żółtym jedziemy do miejscowości Kopernica, gdzie kończy się asfalt i zaczyna droga leśna, która wiedzie nas do mety w Charzykowach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.