Orle Gniazdo - szlak spacerowy #3

Dodano 11 grudnia 2018 przez plik GPX
Orle Gniazdo - szlak spacerowy #3
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

138045
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 6,6 km
 • Przewyższenie: 189,05 m
 • Suma podejść: 761,45 m
 • Suma zejść: 875,58 m
 • Lokalizacja: Szczyrk
785143
Deptak nad Żylicą
785144
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski
Sanktuarium "Na Górce"
785145
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
785146
Urząd Miejski w Szczyrku
785147
plac św. Jakuba
Centrum Szczyrku
785148
Amfiteatr
785149
Skocznie "Skalite"
785150
Sanktuarium Świętego Jakuba
Zielona ścieżka spacerowa (miejska): Orle Gniazdo – Szczyrk Biła (ul. Wrzosowa) – Skrzyżowanie Wrzosowa-Myśliwska-Beskidzka – Deptak nad Żylicą – ul. Plażowa (COS) – ul. Beskidzka do ul. Wczasowa – ul. Wczasowa – Orle Gniazdo

Przejście miejską, zieloną ścieżką spacerową rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo.

Idąc zielonym szlakiem prowadzącym ul. Wrzosową mijamy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, potocznie zwane Sanktuarium "Na Górce".

Następnie skręcamy w prawo w ul. Śnieżną i w lewo w ul. Górską, gdzie przed domem z nr 9 skręcamy w prawo.

Dochodzimy do ul. Bukowej, skręcamy w lewo na skrzyżowaniu z ul. Lipową i przechodzimy obok Kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Możemy także udać się do inspirującej przestrzeni twórczej, jaką jest galeria BeskidartS.

Na skrzyżowaniu ulic Górskiej, Myśliwskiej i Beskidzkiej skręcamy w prawo na Deptak nad Żylicą. To zmodernizowana ścieżka pieszo-rowerowa będąca obecnie symbolem pięknego Szczyrku. Przechodzimy za Urzędem Miejskim, po drodze mijając plac św. Jakuba, będącym centralnym miejscem Szczyrku. Znajdziemy tam fontannę, strumień, a także ławki na których możemy odpocząć.

Kontynuując przejście Deptakiem nad Żylicą mijamy Amfiteatr, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne, w tym Tydzień Kultury Beskidziej oraz Skocznię "Skalite" powstałą w 1937 roku.

Skręcając w lewo w ul. Plażową mijamy Centralny Ośrodek Sportu (COS) wykorzystywany jako Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Po dojściu do skrzyżowania z ul. Beskidzką skręcamy w lewo, z prawej strony mijając Cmentarz Parafialny oraz zabytkowe Sanktuarium Świętego Jakuba. Liczący ponad 200 lat kościół to najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w mieście.

Na skrzyżowaniu ulic Beskidzkiej z Wczasową skręcamy w prawo w ul. Wczasową i wracamy do CKiR Orle Gniazdo - nadal zielonym szlakiem.
Trasę poleca
MARROB Studio

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.